Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

ОП-ЗЖ зареєструвала законопроект про списання заборгованості населення за житлово-комунальні послуги, яка виникла станом на 1 січня 2020 року

Депутати-опозиціонери зареєстрували у Верховній Раді законопроект «Про списання заборгованості населення за постачання природного газу, централізоване опалення та постачання гарячої води, постачання електричної енергії, що сформувалась станом на 1 січня 2020 року» (реєстр. номер 3323), який сприятиме відновленню соціальної справедливості в Україні.

 «Заборгованість населення за житлово-комунальні послуги зросла з 11,9 млрд грн на початок 2014 р. до 63,7 млрд грн – на початок 2020 року. Ця негативна тенденція зберігається і в поточному році та, враховуючи реальну загрозу масштабної економічної кризи, зумовленої поширенням з березня 2020 р. пандемії коронавірусу (COVID-19), може набути неконтрольованого характеру вже в найближчому майбутньому. Продовження антисоціальної практики шокуючого зростання тарифів і цін у сфері ЖКГ несе реальні загрози подальшого скорочення реальних доходів і добробуту українських громадян, погіршення їх платоспроможності та споживчих розрахунків, загострення кризи неплатежів та соціального стану у державі», – йдеться у документі.

Крім того, відповідно до оприлюдненого у квітні 2019 р. Міністерством економічного розвитку і торгівлі України «Консенсус-прогнозу» (перегляд прогнозу з урахуванням впливу поширення пандемії COVID-19 очікується на початку травня 2020 р.) щодо перспектив розвитку України зростання тарифів на енергоносії та комунальні послуги для населення (грудень до грудня) складе:

  • у 2019 р.: на природний газ – 15%, гарячу воду та опалення – 20%, електроенергію – 15%;
  • у 2020 р.: на природний газ – 20%, гарячу воду та опалення – 15%, електроенергію – 18,9%;
  • у 2021 р.: на природний газ – 14%, гарячу воду та опалення – 11,5%, електроенергію – 20%.

З огляду на це прийняття даного законопроекту, на думку опозиціонерів, сприятиме зниженню соціальної напруги у суспільстві та зменшить боргове навантаження на найбільш незахищені категорії населення у питанні оплати окремих видів житлово-комунальних послуг.

Автори законопроекту – народні депутати Королевська Н. Ю., Солод Ю. В., Іоффе Ю. Я., Німченко В. І., Шуфрич Н. І.

 

 

Опубліковано: 12 квітня 2020
×
Приєднатися