Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

ОП-ЗЖ зареєструвала у ВР законопроект для захисту соціально незахищених громадян від надмірного оподаткування

Народні депутати від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ зареєстрували законопроект № 3811 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо захисту соціально незахищених верств населення від надмірного оподаткування».

Для дотримання вимог Основного Закону, який визначає Україну соціальною та правовою державою, законопроектом № 3811 запропоновано захистити соціально незахищених громадян від надмірного оподаткування товарів першої необхідності – продуктів харчування, ліків, житлово-комунальних послуг, які в структурі витрат більшості таких громадян займають понад дві третини їх бюджету.

«У соціальній та правовій державі неможливим є стягнення податків на споживання з соціально незахищених верств населення – пенсіонерів, багатодітних сімей та внутрішньо переміщених осіб, інших визначених у законопроекті осіб, які переважно перебувають за межею бідності. Так близько 76,4% від загальної кількості українських сімей з трьома і більше дітьми живуть за межею бідності, а середній розмір пенсії в Україні складає 3082,98 грн. Саме тому необхідно зменшити ставку податку на додану вартість (ПДВ) з 20% до 0% при продажу/постачанні таким соціально незахищеним верствам населення продуктів харчування, напоїв (окрім алкогольних напоїв), лікарських засобів, виробів медичного призначення, житлово-комунальних послуг, в т.ч. теплової енергії, природного газу, електричної енергії та послуг з їх постачання», – вважають опозиційні депутати.

Законопроект № 3811 пропонує внести до Податкового кодексу України наступні зміни:

- визначити, що для соціально незахищених верств населення для ряду операцій застосовується замість ставки 20% або 7% - нульова ставка ПДВ;

- запровадити передачу технічного адміністрування над електронними базами податкової в частині забезпечення збереження та захисту даних до Держспецзв’язку України.

«Прийняття даного закону посилить соціальний захист населення, сприятиме економічному розвитку, мінімізації ризиків втручання в критичні державні інформаційні ресурси та призведе до суттєвого зростання дохідної частини Державного та місцевих бюджетів», – йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

 

Опубліковано: 9 липня 2020
×
Приєднатися