Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

ОП-ЗЖ зареєструвала проект Постанови ВРУ «Про Заяву Верховної Ради України у зв’язку з сьомою річницею трагічних подій 2 травня 2014 року в місті Одеса»

Фракція ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ закликає Верховну Раду висловити позицію щодо трагічних подій 2 травня 2014 р. в Одесі. Нагадаємо, 7 років тому Україна та весь світ стали свідками масових заворушень в Одесі, які призвели до загибелі 48 невинних людей та тяжких тілесних ушкоджень 88 осіб.

Зокрема, у проекті Постанови №5190 наголошується на:

- визнанні трагічних подій 2 травня 2014 р. в Одесі одним з найтяжчих та найкровопролитніших злочинів за часів незалежної України;

- недопустимості подальшого зволікання розслідування подій 2 травня 2014 р. в Одесі;

- важливості пам’яті про трагічно загиблих під час масових заворушень 2 травня 2014 р. в Одесі;

- засудженні діяльності співробітників правоохоронних органів та інших осіб, причетних до виникнення сутичок та масових заворушень 2 травня 2014 р. в Одесі.

Затвердження Верховною Радою цієї Заяви сприятиме повному і всебічному розслідуванню усіх обставин, що мали місце під час масових заворушень 2 травня 2014 р. в Одесі, а також притягненню до відповідальності винних осіб; дозволить встановити причини зазначених подій, надати оцінку діям правоохоронних органів, а також поліпшити моральний стан постраждалих внаслідок заворушень та їхніх близьких, вшанувати пам'ять жертв трагедії.

«Українське суспільство прагне справедливості, повернення держави до втрачених принципів верховенства права та рівності всіх перед законом і судом», – зазначають опозиціонери.

Опубліковано: 2 березня 2021
×
Приєднатися