Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

ОП-ЗЖ зареєструвала проект Постанови про забезпечення населення Донецької області безперебійним водопостачанням

Народні депутати від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ зареєстрували у Верховній Раді Проект Постанови про звернення до Кабінету міністрів України щодо вжиття заходів для забезпечення населення Донецької області безперебійним водопостачанням (реєстр.№ 3835).   

Сьогодні у деяких населених пунктах Донецькій області склалася критична ситуація з постачанням питної води. Споруди Другого Донецького водопроводу, споживачами води якого є міста Слов’янськ, Краматорськ (частково), Дружківка, Костянтинівка та інші населені пункти Слов’янського та Костянтинівського районів, перебувають в аварійному стані.

«Це може призвести до вкрай негативних соціальних наслідків, адже відсутність води під час пандемії коронавірусу і висока температура повітря влітку можуть викликати різке підвищення рівня захворюваності серед громадян і в цілому погіршити санітарно-епідеміологічну ситуацію у регіоні», – йдеться у пояснювальній записці до документу.

Загальна протяжність водогону, який потрібно відремонтувати, складає 116 км, потребують заміни 24 км трубопроводу.

«Комунальне підприємство "Компанія "Вода Донбасу" розробило проект "Капітальний ремонт магістрального Другого Донецького водопроводу Д=1400 мм (ліва нитка), ПК0-ПК29+22, Слов’янський район Донецької області". Вартість проекту складає 88 446 тис. грн. Також актуальним є реалізація проектів: "Капітальний ремонт магістрального водогону діаметром 500 мм "Відгалуження до Слов'янських резервуарів" Слов'янського району Донецької області" кошторисною вартістю 34 696,882 тис. грн, та "Капітальний ремонт другого Донецького водопроводу ПК154+75 - ПК242 Д=1000 мм на ділянці від 2-го до 3-го підйому Слов’янський район" кошторисною вартістю 197 915,06 тис. грн», – йдеться у проекті постанови.

За інформацією авторів документу, для капремонту магістрального Другого Донецького водопроводу Д=1400 мм (ліва нитка), ПК50-ПК52, ПК57+30-ПК125, Слов’янський район, м. Слов’янськ Донецької області та реконструкції двох ниток магістрального водоводу від насосної станції "Річковий водозабір" до Слов’янської фільтрувальної станції №2, Слов’янський район Донецької області" необхідно відповідно 438 956 тис. та 71 457 тис. гривень.

«Провадження даних проектів дозволить поліпшити якість послуг централізованого водопостачання для приблизно 600 тисяч мешканців Донеччини, ліквідувати зупинки водоводу під час аварій, скоротити втрати питної води на 1857 тис. м3/рік», – йдеться у пояснювальній записці.

Проектом Постанови пропонується звернутися до Кабінету міністрів України з вимогою забезпечити фінансування у 2020 році за рахунок державного бюджету, у тому числі, коштів Державного фонду регіонального розвитку, а також сприяти залученню інвестиційних коштів для реалізації проектів капітального ремонту та реконструкції об’єктів Другого Донецького водопроводу комунального підприємства «Компанія "Вода Донбасу"».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Опубліковано: 14 липня 2020
×
Приєднатися