Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

ОП-ЗЖ виступила із законодавчою ініціативою щодо посилення соціального захисту сільських педагогічних працівників

Групою народних депутатів від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ внесений на розгляд парламенту законопроект 6027-1 «Про внесення змін до статті 57 Закону України «Про освіту» щодо пільг з користування житлом, опаленням і освітленням для педагогічних працівників, які працюють у сільській місцевості і селищах міського типу, а також педагогам-пенсіонерам.

Зазначеним проектом пропонується забезпечувати цім категоріям безоплатне користування житлом з опаленням і освітленням у межах встановлених норм, якщо доходи за попередні шість місяців на одного члена сім’ї не перевищують п’яти прожиткових мінімумів для працездатних осіб.             

Опозиціонери зазначають, що державна підтримка педагогічних працівників, які працюють у сільській місцевості і селищах міського типу, а також пенсіонерів, які раніше працювали педагогічними працівниками в таких населених пунктах в сьогоднішніх складних фінансово-економічних умовах є недостатньою. Тим більше впродовж останніх семи років соціальний захист населення в цілому зазнав дуже значних змін в бік погіршення умов надання соціальної підтримки.

В ОП-ЗЖ підкреслили, що обмеження існуючих пільг рівнем доходу є нічим іншим як прямим порушенням статті 22 Конституції України, яка говорить, що при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

«Прийняття законопроекту та його реалізація сприятиме відновленню належних соціальних гарантій педагогічних працівників та пенсіонерів з їх числа на безоплатне користування житлом з опаленням і освітленням у сільській місцевості і селищах міського типу», - йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Опубліковано: 21 жовтня 2021
×
Приєднатися