Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

ОП-ЗЖ внесла законопроект щодо економічної реінтеграції трудових мігрантів

Народні депутати від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ зареєстрували у Верховній Раді законопроект №4669-1 «Про внесення змін до деяких законів України щодо запровадження допомоги для економічної реінтеграції трудових мігрантів».

«Законом України «Про зовнішню трудову міграцію» передбачений обов’язок держави у сприянні реінтеграції в суспільство трудових мігрантів і членів їхніх сімей шляхом здійснення комплексу соціальних, правових, економічних та інших заходів, у т. ч. через допомогу, що надається для економічної реінтеграції. Про те ці положення так і не було запроваджено», - йдеться у пояснювальній записці до проекту.

Для стимулювання повернення в Україну трудових мігрантів та утримання їх від повторної еміграції, сприянню у створенні нових робочих місць в Україні, що збільшуватиме надходження до державного, місцевих бюджетів та бюджетів фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування опозиціонери, зокрема, пропонують наступне:

- для економічної реінтеграції трудових мігрантів запровадити надання разової допомоги у розмірі до 150 тисяч гривень на безповоротній основі за рахунок коштів державного бюджету (передбачених у бюджеті Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття) незалежно від наявності страхового стажу.

В ОП-ЗЖ зазначають, що така допомога може стати одним з ефективних стимулів для повернення з-за кордону трудових мігрантів та інвестування коштів, отриманих ними від оплачуваної діяльності у державі перебування, для започаткування або розвитку власної підприємницької діяльності в Україні з урахуванням набутого ними досвіду та навичок.

Опубліковано: 8 вересня 2021
×
Приєднатися