Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

ОП-ЗЖ: У жителів прифронтових територій повинно бути право приватизувати житло в гуртожитках

Народні депутати від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Наталія Королевська, Юрій Солод, Володимир Мороз, Валерій Гнатенко і Володимир Кальцев зареєстрували у Верховній Раді законопроект №5296 про внесення змін до ст. 4 Закону України «Про військово-цивільні адміністрації» для реалізації права мешканців гуртожитків на приватизацію житла.

Законопроект покликаний дати можливість мешканцям гуртожитків у прифронтовій зоні Донецької і Луганської областей, де функції органів місцевого самоврядування виконують військово-цивільні адміністрації, приватизувати житло, у якому вони проживають.

«Ми пропонуємо виключити з обмежень повноважень ВЦА надання права на відчуження комунального майна. Вилучення цієї норми дасть можливість представникам влади приймати рішення про надання дозволу на приватизацію житлових приміщень у гуртожитках. Тисячі сімей, які там проживають, зможуть підписати прямі договори з постачальниками електроенергії, отримають можливість претендувати на компенсацію вартості тарифів – отримати субсидію від держави, якщо опалення житла здійснюється з використанням електроенергії, і використовувати "нічний" тариф при встановленні багатозонних лічильників. Така норма також дозволить знизити щомісячне фінансове навантаження на сім'ї, які змушені проживати біля зони бойових дій», – йдеться у законопроекті.

Нагадаємо, раніше народні депутати від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ зареєстрували у Верховній Раді законопроект № 5177-1 «Про захист права власності та речових прав осіб, які постраждали в результаті проведення антитерористичної операції або операції Об'єднаних сил».

 

 

 

Опубліковано: 23 березня 2021
×
Приєднатися