Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

ОП-ЗЖ вимагає поновити незаконно скасовані владою соцгарантії ветеранам війни та праці, дітям війни та жертвам нацистських переслідувань

Народні депутати від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ зареєстрували у Верховній Раді законопроект № 5445 «Про внесення змін до деяких законів України щодо відновлення існуючих раніше прав і свобод ветеранів війни, ветеранів праці, дітей війни та жертв нацистських переслідувань».

«З прийняттям Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» № 76-VIII від 28 грудня 2014 року в Україні відбулося скасування низки соціальних прав, свобод, гарантій, пільг та компенсацій, встановлених законами України для ветеранів війни та праці, дітей війни та жертв нацистських переслідувань. Низкою рішень Конституційного Суду України доведено неконституційність окремих положень Закону України № 76-VIII. Зважаючи на зазначене, пропонується законопроект, який має на меті поновити у правах найбільш незахищені верстви населення - ветеранів війни, ветеранів праці, дітей війни та жертв нацистських переслідувань», – йдеться у пояснювальній записці до документу.

Прийняття законопроекту № 5445 відновить рівень соціального захисту окремих категорій громадян, а також на законодавчому рівні встановить та підвищить розміри щорічної разової грошової допомоги.

Опубліковано: 30 квітня 2021
×
Приєднатися