Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

ОП-ЗЖ вимагає від ВР зосередитися на вирішенні соціально-економічних проблем та досягненні миру на Донбасі

Напередодні позачергового засідання парламенту, запланованого на 30 квітня, парламентська фракція «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА -ЗА ЖИТТЯ» направила лист до голови ВР Д. Разумкова з вимогою включити до порядку денного роботи парламенту законопроекти та рішення, спрямовані на подолання епідемії COVID-19, надання допомоги українським громадянам, підтримку національної економіки та відновлення миру в Україні.

У листі за підписом Співголів фракції Юрія Бойка та Вадима Рабіновича наголошується, що в умовах дії карантину та катастрофічного стану економіки влада відсторонилася від проблем людей, малого та середнього бізнесу, вітчизняних виробників, а найголовніше – від вирішення таких складних питань, як соціальний захист громадян, зайнятість, збереження робочих місць, що провокує протести громадян та зростання соціальної напруженості у суспільстві.

Також у листі фракції ОППОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ підкреслюється необхідність невідкладного початку роботу над мирним політичним врегулюванням конфлікту на сході України. Не дивлячись на надзвичайну важливість цього питання для відновлення єдності та забезпечення розвитку країни практична робота спрямована на розробку законодавчих актів, передбачених Мінськими домовленостями та узгоджена на Паризькій зустрічі глав держав та урядів країн Нормандської четвірки, наразі не ведеться.

«Пандемія є великою проблемою, і країна повинна реагувати. Нам сьогодні конче необхідні якісна і доступна медицина, але без працюючої економіки, без турботи про людину Україна буде приречена і позбавлена перспективи на достойне майбутнє. Ми зобов’язані досягти миру і створити всі необхідні умови для збереження територіальної цілісності держави. Наполягаємо: заходи по припиненню бойових дій та відновленню миру, імплементації Мінських угод є невідкладними і зволікання з їхньою реалізацією, їх замовчуванням, є неприпустимими і навіть злочинними», — йдеться у листі.

З огляду на це, фракція ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ вимагає включити до порядку денного позачергового пленарного засідання Верховної ради 30 квітня такі законопроекти:

Проект Постанови про невідкладні заходи для припинення бойових дій та відновлення миру, імплементації Мінських угод (реєстр.№ 1120).

Даним проектом передбачається визнання виключної важливості Мінських угод та доручається головному комітету протягом місяця підготувати відповідні проекти законів для імплементації досягнутих домовленостей.

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо соціальної підтримки деяких категорій осіб під час запровадження карантину або надзвичайної ситуації природного характеру (реєстр.№ 3306-1).

Пропонується на постійній основі при встановленні карантину особам, які втратили працездатність і їх розмір пенсії не перевищує 3 прожиткових мінімумів надати одноразову виплату в розмірі 1 прожиткового мінімуму (2027 грн. з 01.01.2020р.).

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціальних гарантій дітей та сімей з дітьми (реєстр.№ 2085).

Проект передбачає підвищення державної допомоги для дітей та сімей з дітьми, дітям-сиротам, багатодітним і прийомним сім’ям та дитячим будинкам сімейного типу. Пропонується збільшення допомоги при народженні дитини: першої до 88,9 тис. грн., на другу 124,5 тис. грн., третю і кожну наступну дитину по 213,5 тис. грн. Також проектом вводиться нова державна допомога – допомога по догляд за дитиною до досягнення нею трирічного віку в розмірі не менше 30% прожиткового мінімуму та розмір державної соціальної допомоги збільшується на кожну дитину на 25-40%.

Проект Закону про визнання таким, що втратив чинність, Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» (реєстр.№3130).

Законопроектом пропонується відмінити запроваджену медичну реформу (з 2016 року) та відновити т. зв. «систему Семашка», що забезпечить підвищення рівня доступності та ефективності медичного забезпечення населення України.

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо реалізації права на пенсію (рестр.№2083-д).

Проектом забезпечується право на пенсійне забезпечення внутрішньо переміщених осіб, та осіб, які залишилися проживати на тимчасово окупованих територіях України. Вводиться обов’язок виплати усіх заморожених пенсій на момент збройного конфлікту та усім особам, які не є внутрішньо переміщеними).

Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про Регламент Верховної Ради України» (щодо формування порядку денного засідань Верховної Ради України) (реєстр. № 2610).

Проект спрямований на розширення прав опозиції та позафракційних народних депутатів брати участь у формуванні порядку денного роботи Верховної Ради.

Опубліковано: 29 квітня 2020
×
Приєднатися