Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

ОП-ЗЖ подала законопроект щодо захисту мовних прав громадян у сфері освіти

Відповідний законопроект №4648 «Про внесення змін до деяких Законів України щодо забезпечення мовних прав корінних народів, національних меншин України у сфері освіти» зареєстровано у Верховній Раді. Його ініціаторами виступили всі народні депутати від фракції ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ.

Проект передбачає надання права місцевим радам визначати на своїй території мову навчання у закладах освіти всіх форм власності.

Законопроект спрямований на захист мовних прав корінних народів, національних меншин України у сфері освіти через приведення норм Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про забезпечення функціонування української мови як державної» у відповідність до положень Конституції України, Рамкової конвенції Ради Європи про захист національних меншин, Європейської хартії регіональних мов та рекомендацій Венеціанської комісії.

На сьогоднішній день чинними законами не тільки не передбачена, навпаки, – скасована можливість надання середньої освіти мовами національних меншин України.

Детальніше див. законопроект №4648.

Опубліковано: 27 січня 2021
×
Приєднатися