Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

ОП-ЗЖ ініціює створення ТСК щодо розслідування невиконання рішень Конституційного Суду у сфері соціального захисту громадян

Народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Наталія Королевська зареєструвала проект Постанови №3514 «Про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування невиконання рішень Конституційного Суду України у сфері соціального захисту громадян».

Як зазначається у пояснювальній записці, впродовж останніх п’яти років українське суспільство потерпало від неефективної соціальної політики уряду, спрямованої на щонайширше позбавлення українців законних соціальних гарантій і пільг та жорстку бюджетну економію за рахунок найменш соціально захищених громадян. Наслідком цього стало стрімке падіння рівня життя українців, деградація систем соціального захисту та пенсійного забезпечення, зростання масштабів бідності та соціальної несправедливості в державі.

«За ініціативою Кабінету міністрів було прийнято низку законів, якими скасовано чи обмежено велику кількість гарантій, пільг і компенсацій для найнезахищеніших верств населення, таких як: ветерани, пенсіонери, чорнобильці, діти війни, жертви нацистських переслідувань, люди передпенсійного віку, соціальні працівники, вчителі, діти і сім'ї з дітьми та інші категорії», – підкреслюють опозиціонери.

Разом з тим, на противагу антисоціальним рішенням уряду і парламенту 8 скликання, народними депутатами від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ всі такі рішення оскаржувалися у Конституційному Суді.

«Так, сьогодні існує 5 рішень КСУ, згідно з якими відновлено конституційні права і свободи учасників війни, осіб, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, осіб, які мають право на пенсію за вислугу років та на пільгових умовах, чорнобильців та осіб передпенсійного віку.

Проте, на жаль, відновлені на підставі вищезазначених рішень Конституційного Суду норми законів фактично не виконуються, люди не можуть реалізувати свої конституційно гарантовані соціальні права через ігнорування і невиконання цих рішень», – підкреслюється у пояснювальній записці.

Опозиціонери наголошують, що ситуація, яка склалася, повинна стати предметом всебічного і об'єктивного обговорення народними депутатами України. «Парламент повинен зайняти активну позицію у цьому питанні. Завдання народних депутатів – розібратися у причинах невиконання рішень Конституційного Суду, віднайти винних у таких порушеннях і забезпечити верховенство норм Основного Закону України», – зазначають У ОПОЗИЦІЙНІЙ ПЛАТФОРМІ – ЗА ЖИТТЯ.

Для зазначених цілей ініціюється утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань розслідування невиконання рішень Конституційного Суду у сфері соціального захисту громадян.

Опубліковано: 21 травня 2020
×
Приєднатися