Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Микола Скорик зареєстрував законопроект, який істотно розширить права громадян на соціальний захист від безробіття

У зв'язку із запровадженням карантинних заходів, в результаті яких чимало громадян втратили роботу, склалася ситуація, яка вимагає втручання держави у сферу зайнятості населення. Переважна більшість працівників різних підприємств змушені йти у відпустки без збереження заробітної плати, при цьому роботодавці не в змозі забезпечити матеріальну допомогу свої співробітникам.

При цьому працівники, які звертаються до територіальних органів за наданням допомоги у зв'язку з частковим безробіттям (на підставі ст. 47 Закону України «Про зайнятість населення»), отримують відмову, мотивовану тим, що такі виплати здійснюються стосовно працівників тільки тих підприємств, у яких вид економічної діяльності передбачає «виробництво».

«Такі послуги, як наприклад, пасажирський автомобільний транспорт і багато інших до даного виду економічної діяльності не належать, отже, працівники таких підприємств не потрапляють під дію норм про допомогу, хоча обставини їх безробіття цілком відповідають змісту самого цього поняття», - наголосив Микола Скорик.

Опозиціонер підкреслив: подібних ситуацій у країні безліч, а чинне законодавство не передбачає захист громадян в умовах епідемії. На виділення допомоги можуть розраховувати лише окремі категорії, які потрапляють під дію нещодавно прийнятої Постанови Кабінету міністрів України від 22 квітня 2020 р. № 306 «Про затвердження Порядку надання і повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину».

Так, згідно з п. 3 Постанови № 306, центри зайнятості надають допомогу у разі часткового безробіття на період карантину застрахованим особам, з якими роботодавець оформив трудові відносини. Відповідно до цієї норми, працівники підприємств зможуть отримати грошові виплати у певний проміжок часу на термін призупинення (скорочення) діяльності, а також протягом 30 календарних днів після завершення карантину.

«Однак ми розуміємо, що після скасування карантинних обмежень проблема залишиться. Причиною цього є не тільки встановлений вищевказаною Постановою термін надання допомоги у разі часткового безробіття, але й ризик виникнення інших непередбачених обставин, а також обумовлена неможливість отримання такої допомоги працівниками, зайнятими на підприємствах, які не здійснюють «виробництво продукції». Очевидно, що чинні норми Закону України «Про зайнятість населення» про часткове безробіття не відповідають сучасним українським реаліям та звужують конституційні права громадян на соціальний захист, в даному випадку від безробіття», - наголосив Микола Скорик.

Внесення змін до законопроекту «Про зайнятість населення» та прийняття законопроекту №3522, переконаний опозиціонер, істотно розширить права громадян на соціальний захист від безробіття.

Опозиціонер пропонує збільшити розмір допомоги у разі часткового безробіття за рахунок коштів Фонду боротьби з респіраторними хворобою COVID-19 (код 3511380), це передбачено п/п 6 п. 2 Постанови Кабінету міністрів України № 302 від 22.04.2020 «Про порядок використання коштів фонду боротьби з коронавірусом». Відомо, що невитрачені кошти Фонду сьогодні становлять понад 51 млрд грн.

«Таким чином, з метою надання підтримки трудовим колективам підприємств, яких на території держави велика кількість, необхідно доповнити поняття часткової безробіття ще однією першопричиною, а саме «припиненням (скороченням) діяльності підприємства. Також доцільно переглянути і терміни, що передбачають дію даної норми. Вищевикладені зміни дозволять запобігти соціально-політичній напрузі внаслідок звуження конституційних прав громадян на соціальний захист від безробіття в умовах епідемії», - переконаний Микола Скорик.

 

Опубліковано: 25 травня 2020
×
Приєднатися