Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Наталія Королевська: Ми зареєстрували проект постанови, спрямований на реальний захист медиків

У парламенті зареєстрований проект Постанови про заходи щодо посилення соціально-трудових гарантій медичним працівникам і державної підтримки дітей медичних працівників, які померли в результаті інфікування коронавірусною хворобою.

Про це повідомила народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ Наталія Королевська.

«В результаті численних поїздок регіонами України, в рамках яких ми регулярно спілкувалися з медиками, ми підготували і зареєстрували у парламенті проект постанови, реалізація якого дозволить захистити медичних працівників та вирішити більшість тих проблем, які у них сьогодні є. Даним документом ми вимагаємо зобов'язати Кабмін забезпечити: запровадження окремої бюджетної програми для забезпечення житлом медичних працівників, які потребують поліпшення житлових умов, а також випускників державних вищих медичних навчальних закладів, які працевлаштовуються на роботу не за місцем проживання; здійснення страхових виплат медичним працівникам у разі захворювання коронавірусом на роботі у розмірі 100 прожиткових мінімумів; забезпечення державної підтримки дітей медичних працівників, які загинули через COVID-19, e тому числі – допомоги в отриманні ними вищої освіти», – заявила Наталія Королевська.

Нардеп також зазначила, що проектом постанови пропонується зобов'язати Кабмін забезпечити протягом 2021-2023 років поетапне щорічне підвищення заробітних плат медпрацівників не менш ніж на 50%.

«Ми також вимагаємо від уряду вжити термінових заходів для неухильного дотримання порядку здійснення страхових виплат у разі захворювання або смерті медичних працівників у зв'язку з інфікуванням COVID-19 протягом одного місяця з дня виникнення права на відповідні виплати. Цей пакет державної підтримки здатний надати реальну підтримку медикам, які сьогодні знаходяться на передовій боротьби за здоров'я нації. Ми будемо робити все, щоб цей проект постанови був прийнятий, а держава забезпечила нашим лікарям ту підтримку і турботу, яких вони насправді заслуговують», – зазначила Наталія Королевська.

 

Опубліковано: 25 червня 2021
×
Приєднатися