Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Наталія Королевська: Ми заблокували підписання закону «Про загальну середню освіту» і будемо домагатися його скасування

У Верховній Раді зареєстровано постанову №0901-П про скасування Закону України «Про повну загальну середню освіту». Про це повідомила одна з ініціаторів постанови, народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ Наталія Королевська.

«Держава і суспільство повинні жити відповідно до норм Конституції та діяти в рамках норм і методів, передбачених нею. Але положення прийнятого законопроекту "Про загальну середню освіту" порушують низку статей Конституції, а їх введення в дію призведе до дискримінації російськомовного населення в Україні. Це суперечить прямим обов'язкам держави: створювати рівні умови для всіх громадян країни, незалежно від мови, якою вони говорять, регіону проживання і віросповідання», – зазначила Наталія Королевська.

Вона також підкреслила, що прийняттям такого закону про освіту нинішня влада продовжує провальну політику режиму Порошенка, спрямовану на дискримінацію російськомовних громадян і подальший розкол країни.

«Ми звертаємося до президента з вимогою ветувати закон "Про загальну середню освіту", а парламентську більшість закликаємо припинити турборежим прийняття дискримінаційних та антиконституційних законів. Ми зареєстрували постанову про скасування Закону "Про загальну середню освіту", а в разі його підписання президентом - звернемося до Конституційного суду і будемо домагатися скасування всіх дискримінаційних мовних норм. Завдання влади - забезпечити рівні права всім громадянам України, незалежно від того, в якому регіоні країни вони живуть і якою мовою розмовляють», – резюмувала Наталія Королевська.

Опубліковано: 23 січня 2020
×
Приєднатися