Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Фракція ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ презентувала альтернативний варіант бюджету–2020

Опозиціонери знайшли фінансові ресурси для вирішення соціальних питань людей та підтримки економіки країни.

Зокрема, пропонується збільшити видаткову частину бюджету на 260 млрд грн, з яких 200 млрд грн спрямувати на підвищення соціального захисту населення, 60 млрд грн. – на розвиток економіки на національному та регіональному рівнях.

Фінансування цих видатків здійснюється за рахунок:

1. Коригування макропрогнозу, на якому заснований бюджет 2020 року:

- показник інфляції складе 8% (замість 6% за прогнозом Уряду); - ціни виробників зростуть на 10% (замість 8,4% за прогнозом Уряду);- дефлятор ВВП складе 11% (замість 9,7% за прогнозом Уряду);

- за умови зняття блокади з неконтрольованих територій Донбасу, поліпшення інвестиційного клімату та збільшення бюджетних стимулів для перезапуску та детінізації економіки (у т.ч. за рахунок законодавчих ініціатив депутатської фракції ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ).

За найбільш консервативними оцінками, реальні темпи зростання ВВП у 2020 році можуть збільшитися вдвічі, з 3% у проекті бюджету до 6%.

Перегляд параметрів макроекономічного прогнозу дає збільшення прогнозу номінального ВВП на 2020 рік з 4552 млрд грн в урядовому проекті бюджету до 4745 млрд грн або +193 млрд грн. При цьому частка ВВП, що перерозподіляється по доходах держбюджету, залишається на рівні поточного року 25,5%, тобто фіскальне навантаження на економіку не змінюється.

2. Скорочення окремих адміністративних видатків Держбюджету на забезпечення функціонування органів державної влади (економія 86,2 млрд грн).

Відновлюється порядок призначення житлової субсидії, що діяв до 01.05.2018 р. (з 01.05.2018 р. почав діяти новий порядок призначення субсидії, в результаті чого 2,4 млн домогосподарств втратили право на субсидію).

Ключові пропозиції.pdf

Опубліковано: 2 жовтня 2019
×
Приєднатися