Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Фракція ОП-ЗЖ ініціює скасування закону щодо продажу землі іноземцям

Фракція ОП-ЗЖ вимагає скасувати рішення про прийняття в цілому законопроекту №2194, який робить можливим продаж української землі іноземцям. Відповідний проект Постанови 2194-П народні депутати від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ зареєстрували у Верховній Раді.

У пояснювальній записці зазначається, що даний законопроект суперечить положенням Декларації про державний суверенітет України та Конституції України. Також при його розгляді було порушено Регламент Верховної Ради.

«Положення проекту Закону спрямовані на полегшення доступу іноземців, осіб без громадянства чи іноземних юридичних осіб до набуття у власність земельних ділянок і фактично призводять до декларативності законодавчого положення про заборону цим особам отримувати у власність землю сільськогосподарського призначення», – наголошують у ОП-ЗЖ.

Також у разі введення в дію цього закону створюється антиконституційний механізм, коли власник земельної ділянки приватної форми власності зможе без погодження з уповноваженим органом виконавчої влади самостійно змінити будь-яке цільове призначення земельної ділянки. При цьому позбавити його права власності за нецільове використання землі буде неможливо.

Фракція ОП-ЗЖ вважає прийняття законопроекту №2194 протиправним та вимагає його скасувати.

Опубліковано: 29 квітня 2021
×
Приєднатися