Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Депутати від ОППОЗІЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ зареєстрували законопроект щодо повернення соцгарантій чорнобильцям

Депутати-опозиціонери зареєстрували Проект Закону № 2827-1 від 14.02.2020р. щодо відновлення справедливих соціальних гарантій громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Завданням законопроекту є забезпечення виконання рішення Конституційного Суду України від 17.07.2018 № 6-р/2018 в частині відновлення конституційних прав цієї категорії громадян.

«З дня ухвалення Конституційним Судом України рішення втратили чинність норми закону № 76-VIII, якими було відмінено низку гарантій, пільг і компенсацій для чорнобильців, у тому числі норми про скасування 4 категорії громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Разом з тим, вже протягом року Уряд продовжує ігнорувати рішення Конституційного Суду України, не робить жодних кроків для його виконання і приведення норм законодавства у відповідність до нині фактично діючої редакції «чорнобильського» закону», - повідомляють автори законопроекту.

Законопроектом пропонується:

1) відновити норми Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28 лютого 1991 року № 796-XII до редакції до внесення змін Законом № 76-VIII;

2) у Законі України "Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи" відновлюється поняття зони посиленого радіоекологічного контролю.

Авторами законопроекту виступили народні депутати Н. Королевська, Ю.Солод, В. Борт. та ін.

Опубліковано: 17 лютого 2020
×
Приєднатися