Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

«Опозиційна платформа – За життя» внесла до Ради законопроект, який дасть можливість продовжити переговори щодо встановлення миру на Донбасі

Народні депутати від фракції «Опозиційна платформа – За життя» Медведчук В. В., Бойко Ю. А., Рабинович В. З., Столар В. М., Загородній Ю. І., Папієв М. Н., Павленко Ю. О., Плачкова Т. М., Приходько Н. І., Бурмич А. П., Іоффе Ю. Я., Дунаєв С. В., Мороз В. В., Гнатенко В. С., Волошин О. А., Кузьмін Р. Р., Колтунович О. С., Чорний В. І., Мамка Г. М. подали проект постанови (реєстр. № 4123) «Про забезпечення представництва інтересів громадян України». Цей законопроект вносить зміни до пункту 4 постанови Верховної Ради від 15 липня 2020 року про проведення місцевих виборів, котрий суперечить Мінським угодам.

Цей пункт став основним каменем спотикання під час останніх обговорень Тристоронньої контактної групи та переговорів радників глав держав «нормандської четвірки». У ньому перераховані умови, за яких можуть бути проведені вибори на неконтрольованій території Донбасу. І ці умови прямо суперечать Мінським угодам.

Учасники переговорів радників глав держав «нормандської четвірки», які відбулися в Берліні, та Тристоронньої контактної групи неодноразово підкреслювали, що конструктивний діалог неможливий, поки вказаний пункт не буде змінено або скасовано. Це стосується предмета обговорення всіх питань, зокрема й обміну утримуваними особами. Скасування цієї норми дозволить продовжити переговори в рамках «мінського формату» щодо мирного врегулювання конфлікту на Донбасі.

 

Опубліковано: 19 вересня 2020
×
Приєднатися