Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Зе-влада знищує незалежність судів, використовуючи для здійснення репресій правоохоронні органи

Влада Зеленського продовжує наступ на систему правосуддя. Після безпрецедентного тиску на суддів Конституційного Суду і спроб достроково припинити їхні повноваження, з погляду саботажу рішень КСУ та підбурювання до цього ж народних депутатів України, влада запустила репресивну машину вже проти всієї судової системи України.

Президент, як гарант Конституції України, має уособлювати повагу до Основного Закону, прав і свобод громадян, рішень Конституційного Суду і Верховного Суду, ухвалених ім'ям України.

Тим часом глава держави, пролобіювавши антиконституційні закони, перебрав на себе невластиві йому функції та повноваження виконавчої влади і намагається реалізувати, по суті, нав'язаний суспільству і державі зовнішній вектор управління на шкоду територіальному суверенітету і національній безпеці.

Підмінивши собою виконавчу владу (Кабмін), Президент видає циркуляри та ініціює законопроекти, які однозначно свідчать про формування диктаторської системи управління, з метою забезпечити реалізацію і застосування неконституційних та антинаціональних законів, що створюють реальні загрози існуванню державності загалом.

Саме після ухвалення Конституційним Судом низки рішень про неконституційність ініційованих Зеленським законів були прийняті укази Президента, по суті, про припинення функціонування КСУ і позбавлення народу України, як засновника влади, можливості захищати свої інтереси і відновлювати справедливість. Тобто за указом Президента діяльність суддів Конституційного Суду без будь-яких правових підстав була припинена. Водночас Президентом України у неконституційний спосіб, зокрема шляхом скасування президентського указу, були припинені повноваження судді КСУ.

Верховний Суд своїм рішенням указ Президента скасував і визнав його неконституційним, у такий спосіб відновив повноваження судді КСУ.

За це рішення Державне бюро розслідувань відкрило кримінальне провадження за фактом винесення 14 липня 2021 року колегією суддів Касаційного адміністративного суду в складі Верховного Суду рішення на користь судді Конституційного Суду Олександра Тупицького. Ба більше, представник правоохоронних органів навіть не приховує, що вказане кримінальне провадження перебуває «на посиленому відомчому контролі з боку керівництва». А отже, продовжується тиск на суддів, і його єдина мета ‒ ухвалення протиправного рішення, яке влаштувало би Офіс Президента України.

Норма Конституції визначає обов'язковість виконання рішень КСУ і Верховного Суду, тимчасом як, не без втручання Банкової, правоохоронні органи порушують кримінальне провадження щодо суддів Верховного Суду, які ухвалили рішення про скасування неконституційних актів Президента. Дно правової системи пробите, правове беззаконня і нігілізм глави держави та його команди, по суті, мають кваліфікуючі ознаки кримінально караних діянь та повинні отримати належну оцінку в українському суспільстві та з погляду міжнародного права.

Антиконституційна діяльність команди Президента щодо ухвалення незаконних рішень і законодавчих актів, зокрема і так званого земельного закону, призвела до конституційної кризи з ознаками конституційного перевороту, мета якого ‒ узурпація влади і формування одноосібної диктатури.

Суди фактично стали заручниками Президента Зеленського і його оточення, які намагаються побудувати в Україні тоталітарний режим і віддають контроль над системою правосуддя своїм західним кураторам. Кращий приклад цього ‒ закон про реформу Вищої ради правосуддя та Вищої кваліфікаційної комісії суддів, до складу яких вводяться «міжнародні експерти», котрі отримують пріоритетне право призначення «потрібних» суддів. Це ставить хрест на незалежності судової системи України і віддає її під контроль тим, хто вже сьогодні диктує свої правила гри українській владі.

Але, схоже, владі Зеленського і його західним господарям мало цього інструменту. За допомогою кишенькових правоохоронних органів, створення яких було пролобійоване раніше тими самими міжнародними лобістами, вони створюють інструмент терору проти неугодних суддів.

Терор проти суддів Верховного Суду і Конституційного Суду покликаний поставити хрест на незалежності судової влади, що суперечить Конституції України. Використовуючи парламентську більшість, глава держави навмисно самоусувається від дотримання принципу конституційності щодо забезпечення основоположного принципу поділу влади на законодавчу, виконавчу і судову (стаття 6 Конституції України). Стаття 126 Конституції України прямо вказує: «Незалежність і недоторканність суддів гарантуються Конституцією і законами України. Вплив на суддів у будь-який спосіб забороняється».

«Опозиційна платформа ‒ За життя» заявляє про неприпустимість організації владою кримінального переслідування суддів за ухвалення справедливих і незалежних рішень. Заявляємо, що така практика має на меті залякати представників суддівського корпусу і насамперед добитися винесення суддями політично мотивованих, безпідставних і неправових вироків політичним противникам влади, яких переслідують за їхні переконання. Фактично знищуючи незалежну судову гілку влади, Зеленський установлює в Україні диктатуру і йде шляхом узурпації влади та організації системи політичного терору.

 

 Партія «Опозиційна платформа ‒ За життя»

Опубліковано: 19 липня 2021
×
Приєднатися