Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Зеленський оголосив «хрестовий похід» проти незалежних телеканалів

Переслідування з боку Зеленського, керівника його Офісу Андрія Богдана та підконтрольних їм органів влади незалежних українських телеканалів ‒ «112 Україна», NewsOne і ZIK ‒ наростає. За вказівкою Зеленського «112 Україна» вже позбавлений цифрової ліцензії, щодо NewsOne прийнято рішення про позбавлення ліцензії та справу направлено до суду, а телеканалу ZIK призначена незаконна перевірка. Саме ці три канали закликають до встановлення миру і припинення бойових дій на Донбасі. Сьогодні їхній власник, член Політради партії «Опозиційна платформа ‒ За життя» народний депутат Тарас Козак був викликаний на допит у СБУ. Політичний і замовний характер цього допиту не викликає сумнівів з урахуванням того факту, що сам президент Зеленський неодноразово озвучував погрози на адресу телеканалів, власником яких є народний депутат від «Опозиційної платформи ‒ За життя», і робив брехливі, нічим не підтверджені заяви про їхнє непрозоре фінансування та нібито «монополізацію інформаційного ринку».

Активну роль у рейдерському захопленні каналу «112 Україна» відіграє й Андрій Богдан, керівник Офісу президента, який, за даними незалежних ЗМІ, є безпосереднім куратором захоплення телеканалу. На міжнародному рівні відкрито обговорюються ганебна практика впливу Офісу президента на суддів, які розглядали справу телеканалу «112 Україна», і рішення нелегітимної Нацради з питань телебачення і радіомовлення, яке миттєво підтримав Офіс президента.

«Опозиційна платформа ‒ За життя» заявляє: спроба під абсолютно надуманими приводами вчинити політичну розправу над власниками незалежних каналів є очевидним свідченням того, що жоден бізнес в Українї, зокрема й цілком публічний, не може почуватися захищеним, а влада Зеленського, яка з перших місяців свого правління відкрито залучає спецслужби для рейдерських захоплень і закриття бізнесу, що «заважає», за рівнем цинізму переплюнула режими Януковича і Порошенка.

Розслідування ж справи про нібито державну зраду ‒ це інструмент політичних репресій, запущених за командою Володимира Зеленського. Розслідування цієї справи, у якій викликають на допит Тараса Козака, як до цього систематично викликали на допит працівників телеканалів, ‒ це маніпулятивна спроба замаскувати власну жадібність і страх перед незалежними ЗМІ порожніми гаслами про захист державних інтересів.

Справжні інтереси держави Україна полягають в об'єктивному висвітленні подій в країні незалежними медіа, захисті свободи слова і боротьбі з непрофесіоналізмом, дилетантством і корупцією у владі. Саме таких ЗМІ бояться Зеленський, Богдан і призначені ними «на 100% свої люди», які використовують власні повноваження і вручену їм народом владу для брудних маніпуляцій, знищення та «віджимання» бізнесу, для утримання влади за будь-яку ціну.

Упевнені, що журналісти, які не злякалися терористичного акту ‒ обстрілу телеканалу «112 Україна» з гранатомета, на який влада не тільки не звернула ніякої уваги, а й, схоже, мовчазно схвалила, ‒ будуть і надалі чесно і професійно виконувати свій обов'язок.

Про зрощення держави з радикалами у справі переслідування телеканалів говорить і засідання Нацради з питань телебачення і радіомовлення, на яке організатори відкрито запрошували людей, що залякували журналістів. Не дивно, що засідання цього театру абсурду закінчилося рішенням про відкликання цифрової ліцензії телеканалу «112 Україна», а за кілька днів до цього ‒ про скасування ліцензії для NewsOne, як і призначення незаконної перевірки телеканалу ZIK. Усі ці рішення юридично нікчемні, тому що повноваження 3 з 8 членів ради вже закінчились.

«Опозиційна платформа ‒ За життя» вимагає негайного припинення політично вмотивованого переслідування і репресій проти опозиції. Влада Зеленського повинна відмовитися від політики знищення свободи слова. В Україні й на міжнародній арені ми відстоюватимемо право журналістів вільно виконувати свої професійні обов'язки і вимагатимемо відповідальності для рядових виконавців цього цькування, повну відповідальність за яке несе особисто президент Володимир Зеленський.

Партія «Опозиційна платформа ‒ За життя»

Опубліковано: 30 вересня 2019
×
Приєднатися