Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Зеленський і його команда продовжують грабувати народ за допомогою корупційних схем «Роттердам+» і «Дюссельдорф+», а з 1 липня впровадили ще одну

1 липня в Україні стартував ринок електроенергії. «Ринок електричної енергії запустився!» ‒ пафосно відрапортував віце-прем'єр-міністр України. І привітав команду «реформаторів»: ДП «Оператор ринку», НЕК «Укренерго», «Ощадбанк», Андрія Пишного та Ігоря Насалика  ‒ «з вдалим впровадженням важливої для України реформи».

Однак за чергову «реформу» влади знову сповна заплатить народ. За так званою лібералізацією ринку електроенергії криється драконівське пограбування українців. Інакше і не може бути в країні, де 76% виробництва електроенергії припадає лише на двох монополістів: «Енергоатом» (55%) і ДТЕК (21%). За оцінками експертів, ця «реформа» може обернутися подорожчанням електроенергії від 30% до 300%. І це при тому, що за роки керування країною урядами Яценюка і Гройсмана тариф на електроенергію для населення України виріс на 221%, або в 3,2 рази ‒ з 0,28 до 0,90 грн/кВт*год на місяць.

Розповіді про те, що влада думає перш за все про соціальний захист громадян, тому підвищення не буде таким вже болючим, звучать як насмішка. Підвищення рівня мінімальної пенсії з 1 липня на 67 грн, а прожиткового мінімумуму на 83 грн ‒ це знущання з доведених до злиднів громадян.

Крім того, в Україні продовжують діяти злочинні корупційні схеми «Роттердам+» і «Дюссельдорф+». Нова влада, втім, як і режим Порошенка, з корупцією в енергосфері бореться лише на словах.

Простий приклад. Середня митна вартість імпортного природного газу, що склалася у процесі його митного оформлення під час ввезення на територію України, знизилася більш ніж на $100 ‒ з $317,9 (у січні 2019-го) до $215,2 за тис. куб. м (у травні 2019-го). Однак «щедрий» подарунок з барського плеча народу більше схожий на подачку. З середини червня ціна на газ для населення України знизилася на 11,4% в середньому по країні ‒ з 8800 грн до 7800 грн за тис. куб. м. Нова влада продовжує грабувати народ, як це робив режим Порошенка.

Партія «Опозиційна платформа ‒ За життя» заявляє: вартість газу для населення не повинна перевищувати 3800‒4000 грн. Ми запропонували реальний механізм щодо зниження тарифів, головні умови якого ‒ відмова від корупційної схеми «Дюссельдорф+» і прямі закупівлі газу в РФ.

Але, і це вже очевидно, нова влада не хоче відмовлятися від злочинних афер «папередніков». У цьому не зацікавлені ані президент Зеленський (нагадаємо, на виконання своїх повноважень глава держави, відповідно до пункту 15 частини першої статті 106 Конституції України, зупиняє дію актів Кабінету Міністрів України з мотивів невідповідності їх Конституції з одночасним зверненням до Конституційного Суду України щодо їх конституційності), ані його команда.

Заява представника президента в Кабміні Андрія Геруса про те, що «Зеленський безпосередньо ніде не обіцяв зниження тарифів», свідчить про безпрецедентний цинізм нової влади.

Зеленський і його команда, які прийшли до влади, критикуючи Порошенка за антинародну, антисоціальну політику, сьогодні діють його ж методами. Більш того, відбуваються жартами про зниження тарифів, хоча йдеться про без перебільшення життєво важливе для кожного українця питання.

 

Партія «Опозиційна платформа ‒ За життя»

Опубліковано: 1 липня 2019
×
Приєднатися