Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Захистити героїв-ліквідаторів аварії на ЧАЕС - борг держави

На нашу країну 34 роки тому обрушилося страшне випробування - аварія на Чорнобильській АЕС. З її екологічними і економічними наслідками ми продовжуємо боротися донині. Найважче і страшніше - Чорнобиль продовжує забирати людські життя - життя героїв, які захистили країну від цієї біди. Вони вважали самопожертву своїм обов'язком. І борг держави - забезпечити їх соціальний захист.

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ вважає національною ганьбою те, що українська влада, починаючи з 2014 року, вирішила знехтувати своєю відповідальністю перед ліквідаторами. З метою «економії» закриваються соціальні та медичні програми. Скасовуються чорнобильські пільги. За 6 років фінансування програм соціального захисту чорнобильців з урахуванням інфляції і девальвації гривні скоротилося в 4 рази! Рівень захворювань, пов'язаних з радіоактивним опроміненням, зростає. Але, з вини влади, для багатьох ліквідаторів лікування стає недоступним.

Ми не збираємося миритися з цією кричущою несправедливістю. Опозиціонери звернулися до Конституційного Суду. Його вирок однозначний і не підлягає перегляду: дії влади проти чорнобильців неконституційні. Пільги, компенсації та гарантії підлягають відновленню. Зобов'язання держави повинні виконуватися.

Сьогодні влада ігнорує цей вердикт. Їй не вистачає волі, совісті і відповідальності. Її не турбує доля її громадян. Влада захоплена іншою метою: як сподобатися іноземним кредиторам, як вбити охорону здоров'я та освіту, як позбавити український народ його багатств і національного надбання.

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ буде протистояти реалізації цим цинічним планам. Вчора чорнобильці захищали нас. Сьогодні ми захищаємо чорнобильців.

Ми вимагаємо: виконати рішення Конституційного суду України щодо відновлення відібраних конституційних прав громадян, які постраждали від аварії на ЧАЕС і забезпечити їх повноцінне фінансування. Поточний рівень фінансування необхідно збільшити мінімум в 3 рази; організувати безперебійне забезпечення безкоштовними ліками пільгових категорій чорнобильців; зберегти і збільшити фінансування мережі медустанов для чорнобильців.

Ця влада забула про те, що вона несе відповідальність за громадян, які ціною свого життя ліквідували аварію, і за постраждалих від Чорнобильської катастрофи. ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ поверне чорнобильцям те, що у них відібрали.

Опубліковано: 26 квітня 2020
×
Приєднатися