Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Захмарні тарифи і криза неплатежів ‒ комунальній системі України загрожує колапс

Україна на порозі колапсу житлово-комунального господарства. З настанням холодів рахунки в платіжках ростуть у геометричній прогресії, а паралельно з цим, мов снігова куля, ростуть і борги населення за комунальні послуги. Влада ж продовжує оббирати жебручих громадян.

Весною 2019-го Володимир Зеленський очолив країну на хвилі нещадної критики чинних тоді комунальних тарифів. А вже на початок літа влада... відхрестилася від ідеї їх перегляду: мовляв, новий Президент жартував на тему захмарних цін на газ, але знизити їх нікому не обіцяв.

З настанням холодів, намагаючись уникнути народного гніву, Президент оголосив: «Ми знайшли цікаве рішення, яке дозволить знизити тарифи взимку 2020 року майже наполовину. Це буде точно не вашим коштом». Тоді ціна на газ становила 5,7 грн за кубометр.

Це було рівно рік тому. Сьогодні вартість газу для населення... підвищилася з 5,7 грн до рекордних 9,7 грн за кубометр. І це при тому, що «Нафтогаз України» не втомлюється рапортувати: сховища заповнені. Саме ж блакитне паливо частково видобули в Україні, а частково закупили в літній сезон за низькими цінами.

Тепер на порядку денному підвищення цін на електроенергію. Міненерго однозначно попередило про майбутній перегляд тарифу на електроенергію, а вартість транспортування електроенергії зросла на 30% уже з 1 грудня. Це спричинить зростання й інших комунальних тарифів.

Зеленський і його оточення продовжують безсовісно обманювати і цинічно обкрадати свій народ. В умовах, коли через пандемію та карантин громадяни позбулися і заробітків, і останніх заощаджень, тарифна політика нинішнього уряду є справжнім геноцидом Українського народу. А криза неплатежів загрожує остаточно розвалити занепале комунальне господарство країни. До того ж невідомо, як позначиться на ньому в зимовий період можливий місячний локдаун.

Залишається констатувати, що нинішня влада жваво підхопила естафету в колишньої, яка раніше переклала на громадян серйозну проблему завищених комунальних тарифів. За офіційними даними, з 2013 року тарифи на ЖКП в Україні (газ, тепло, електроенергію, водопостачання) зросли в середньому в 9,2 раза, або на 821%. Це стало непосильною ношею для населення країни. Заборгованість з оплати комунальних послуг уже перевищила 56 млрд грн, лише за жовтень збільшившись майже на 2 млрд грн.

А оскільки опалювальний сезон тільки розпочався, борги зростатимуть. Це може призвести не просто до колапсу комунальної системи, а й до техногенної катастрофи. Фактично країна живе як на пороховій бочці: надзвичайна ситуація, внаслідок якої 2006 року повністю замерз Алчевськ, може повторитися в будь-якому з українських міст уже цієї зими.

Партія «Опозиційна платформа ‒ За життя» ще півтора року тому запропонувала офіційному Києву реальний механізм зниження тарифів для населення: прямі поставки російського газу в Україну, та ще й із 25%-ю знижкою від ціни. Таких домовленостей із російською стороною навесні 2019-го вдалося досягти керівництву «Опозиційної платформи ‒ За життя». Однак, як і попередній владі, нинішній «зеленій» команді значно вигідніше витрясти останні копійки зі спорожнілих гаманців своїх громадян, дозволяючи заробляти на цих схемах західним трейдерам.

«Опозиційна платформа ‒ За життя» відповідально заявляє: проблема комунальних тарифів потребує невідкладного розв'язання. Збіднілі українці неспроможні задовольняти зростаючі апетити Зеленського та наближених до нього олігархів. Тарифи на ЖКП стали непосильними для більшості українських родин. А відповідальність за майбутній колапс комунальної системи, за невиконання своїх обіцянок цілком і повністю ляже на уряд, главу держави і депутатів від провладної партії.

 

Партія «Опозиційна платформа ‒ За життя»

Опубліковано: 4 грудня 2020
×
Приєднатися