Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Законопроект президента Зеленського про зниження вартості електричної енергії – це порожній передвиборчий популізм

ЗАЯВА ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ

Підтримавши Володимира Зеленського на виборах, громадяни очікували, що одним із перших його кроків буде зниження непідйомних тарифів. Але нова влада знехтувала довірою людей. Як і попередній режим Порошенка, Зе-команда не збирається робити нічого конкретного для припинення «тарифного геноциду», а замість реальної допомоги українським сім'ям плодить популістські законопроекти, які не містять жодних практичних механізмів для зниження тарифів.

Передбачене законопроектом Зеленського скасування формули «Роттердам +» не потрібне, оскільки вона і так уже не діє. Ще у серпні минулого року НКРЕКП прийняла постанову №894, якою з 1 липня поточного року визнала таким, що втратило силу,  рішення, що узаконює формулу «Роттердам +». Тому обіцянка скасувати зазначену формулу - всього лише передвиборчий фокус, покликаний підвищити політичний капітал президентської партії напередодні парламентських виборів.

Половинчаста пропозиція президента про перенесення запуску реформи енергоринку на рік - це прихована підтримка Зеленським ідеї підвищення тарифів у майбутньому. Її взагалі не треба було вводити!

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ виступає проти переходу на нову модель ринку. Ми наполягаємо, щоб у найближчі роки тариф на електроенергію залишався регульованим.

Закріплення формули «Роттердам без плюса», яке пропонує Президент, - це подальше зростання вартості електроенергії. У першу чергу, через значні витрати на транспортування вугілля, яке доставляється у європейські порти з Австралії, Індонезії, Південної Африки, США.

Україні не потрібне дороге вугілля з «Роттердамів», «Амстердамів», «Антверпенів». Саме ці корупційні механізми дозволили старій владі за останні 5 років збільшити вартість електроенергії у 4 рази. Тіньові схеми, які в останні роки процвітали у вугільній галузі і, фактично, знищили її, повинні бути негайно зупинені. Ми здатні забезпечити більшу частину своїх потреб за рахунок українського вугілля. Найголовніша умова для цього - припинення бойових дій і встановлення миру на Донбасі.

В ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ є план, який передбачає реальні механізми відновлення миру і припинення «тарифного геноциду». Ми переконані, що вартість електроенергії реально знизити на 30%, якщо прибрати штучно завищену вартість вугілля за корупційними схемами. Прямі газові контракти з РФ і професійний зважений підхід до нормалізації ситуації на енергетичному ринку дозволять зупинити «тарифний геноцид» і відновити зростання вітчизняної економіки та промисловості.

Опубліковано: 2 липня 2019
×
Приєднатися