Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Заяви Зеленського про об'єднання країни – цинічний піар, в основі якого обман російськомовних українців

Заява ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ

Слова Володимира Зеленського щодо подолання розколу в українському суспільстві та об'єднання країни кардинально розходяться з його реальними справами. У своєму недавньому інтерв'ю телеканалу «Дім» він чистою російською мовою розміркував про свою любов до Криму, його природи. Назвав повернення тимчасово непідконтрольних територій і людей, які там проживають, питанням часу. Але забув згадати, що на практиці нинішнє керівництво України робить все, щоб цей час максимально затягнувся.

Дивно звучать міркування Зеленського про любов до Криму і його природи на тлі блокування подачі прісної води на півострів. У порушення всіх міжнародних конвенцій, незважаючи на ризики екологічної катастрофи в «улюбленому Криму», адміністрація Зеленського продовжує політику водної блокади, розпочату за Порошенка. Як ці рішення оцінюють кримчани, яких Зеленський нібито хоче повернути, його, насправді, не хвилює.

Також не хвилює президента і те, як буде оцінена жителями Севастополя, Донецька та Луганська мовна та культурна політика його адміністрації. Будучи кандидатом у президенти, Зеленський обіцяв переглянути драконівське по відношенню до національних громад мовне законодавство. Ставши президентом, він відкрив шлях до того, що його найбільш нелюдські норми набули чинності: штрафи за «неправильну» мову на робочому місці, обмеження на російську та інші мови національних громад на телебаченні та будь-яких публічних заходах.

Прийнятий за Зеленського закон «Про повну загальну середню освіту» обмежив права російськомовних дітей вчитися рідною мовою. Перетворив їх на людей «гіршого сорту». А затверджений нещодавно закон «Про корінні народи» взагалі викреслив росіян та представників інших національних громад з переліку корінних народів України. У можливості претендувати на захист їхніх мовних, культурних, гуманітарних прав їм було фактично відмовлено.

На тлі прийнятих рішень чергове інтерв'ю Зеленського, звернене до жителів Криму і непідконтрольних територій - цинічний піар і «недобросовісна реклама», якій вже ніхто не вірить. Знову «зшити» Україну і відновити єдність українського народу можна тільки захистивши права людини та забезпечивши рівні права для всіх національних громад. Необхідно скасувати всі дискримінаційні закони і пройти шлях політичного врегулювання, прописаний в Мінських угодах. ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ цього доб'ється!

Опубліковано: 3 серпня 2021
×
Приєднатися