Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Заява Офісу Президента стосовно рішення Дарницького райсуду щодо пасквіля Кіпіані – це безпрецедентний тиск на судову владу

Істерична заява Офісу Президента стосовно рішення Дарницького районного суду м. Києва, який ухвалив щодо «історичного» пасквіля Кіпіані політично незаангажоване рішення та встановив, що у низці фрагментів автор книги порушив права Віктора Медведчука на повагу до гідності, честі, недоторканності ділової репутації, є не чим іншим, як тиском на судову владу.

А спроба Офісу Президента дати політичну оцінку історичним подіям крізь призму ура-патріотичної доцільності та псевдозапиту суспільства (на думку ОП, саме Кіпіані та представники видавництва – це і є суспільство, «готове відстоювати свої права») є цинічною маніпуляцією громадською думкою. Ба більше, ОП нав'язує суспільству свою – єдино правильну точку зору – на кшталт орвеллівського: «Війна – це мир, свобода – це рабство, незнання – сила». А політична брехня – «історична правда».

Висловивши «здивування» окремими формулюваннями у рішенні суду і заявивши, що документальна основа книги не викликає жодних сумнівів, ОП не просто тисне на судову гілку влади, а, по суті, підміняє собою незалежне правосуддя, що є прямим порушенням Конституції України. Втім, як і цензура, що згадується у заяві ОП. Хотілося би, щоб у Зеленського про неконституційність запровадження цензури пам'ятали, не лише коли пишуть політичні заяв, а й коли реалізують державну політику, та припинили спроби ухвалити черговий репресивний закон про медіа та/або дезінформацію.

Очевидно, що незнання законів, правовий нігілізм і архінепрофесіоналізм у Офісі Президента стали рушійною силою всіх «реформ» і перетворень влади. А «потураєвщина» в ОП у гірших традиціях Порошенка – Яценюка – Парубія – Турчинова сьогодні не тільки формує русофобський порядок денний, а й спрямована на зведення рахунків із політичними опонентами, а саме з Віктором Медведчуком як одним із лідерів «Опозиційної платформи – За життя» – опозиційної політичної сили.

Недоюристи та псевдоісторики з ОП, що встановлюють, яке рішення суду є резонансним, а яке ні, та у такий спосіб чинять тиск на суд на догоду певним політичним силам, – це загроза незалежності судової системи зокрема і суверенітету України загалом.

«Опозиційна платформа – За життя» заявляє: думку громадянського суспільства визначають не група маргінальних діячів і політиків, які живуть на гранти міжнародних лихварів, і не Офіс Президента, де чимало ставлеників Сороса та МВФ. Реальний запит суспільства, яке готове відстоювати свої права, уже очевидний. Це зміна недієздатної, небезпечної для свого народу влади. Запит суспільства – це мир на Донбасі. Це повернення Донбасу в Україну, а України на Донбас. Це економічна стабільність і соціальний захист громадян. Це якісні медицина та освіта. Це політично невмотивоване правосуддя.

Влада Зеленського не лише не виправдала, а й повністю вичерпала кредит народної довіри – сьогодні про це свідчать соціологічні дані. І вже найближчим часом це продемонструють результати місцевих виборів. Їх підсумки стануть остаточним вироком для команди, яка розколює країну псевдопатріотизмом і бореться з інакомисленням.

 

Партія «Опозиційна платформа – За життя»

Опубліковано: 20 жовтня 2020
×
Приєднатися