Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

За спробу рейдерського захоплення телеканалу «112 Україна» Зеленський та його оточення повинні піти у відставку, а виконавці – понести кримінальну відповідальність

Спроба рейдерського захоплення телеканалу «112 Україна», здійснена Службою безпеки України та Офісом генерального прокурора за вказівкою Президента України В. Зеленського, свідчить про те, що влада готова на будь-які, найнезаконніші й найцинічніші кроки, щоб обмежити свободу слова, розправитися з інакомисленням, забезпечити свою інформаційну монополію напередодні виборів.

Дії керівництва СБУ та Офісу генерального прокурора, спрямовані на арешт корпоративних прав телеканалу «112 Україна» та передання їх в управління АРМА (Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів), є протиправними і містять ознаки таких кримінальних злочинів, як зловживання владою та службовим становищем, перевищення повноважень працівником правоохоронного органу, службове підроблення, зловживання впливом (статті 364, 365, 366, 369-2 Кримінального кодексу України), тощо. Тому рішення Шевченківського райсуду м. Києва, який відмовив СБУ та Офісу генпрокурора в арешті корпоративних прав телеканалу, є абсолютно справедливим й обґрунтованим.

Спроба рейдерського захоплення здійснювалася в умовах безпрецедентного тиску: рік тому будівлю телеканалу було обстріляно із гранатомета, і влада не лише не знайшла винних у цьому злочині, а й не дала оцінку цьому терористичного акту, провокуючи безкарність та вседозволеність, які сьогодні проявляються в мінуваннях, вибухах і захопленні заручників. Численні напади і погрози на адресу журналістів цього та інших каналів, перешкоджання їхній роботі також залишаються безкарними. Ба більше, влада здійснює політично мотивоване переслідування власника телеканалу, члена Політради «Опозиційної платформи ‒ За життя» народного депутата Тараса Козака, відкривши щодо нього кілька кримінальних проваджень.

Усе це дозволяє говорити про системну кампанію тиску, кінцевою метою якої є рейдерське захоплення цього каналу та встановлення політичної цензури в країні загалом.

Міжнародна редакційна рада телеканалу «112 Україна», до складу якої, зокрема, входять депутати різних скликань Європарламенту Нейтан Гілл (Велика Британія), Арне Геріке (Німеччина) і Девід Коберн (Велика Британія), вже звернулася до низки міжнародних організацій у сфері захисту прав журналістів із проханням дати оцінку таким діям української влади.

«Опозиційна платформа ‒ За життя» розцінює кампанію цькування каналу «112 Україна» і спробу його рейдерського захоплення як найважливіший елемент кампанії з боротьби зі свободою слова, яка була розгорнута Зеленським та його оточенням. Наголошуємо, що за вчинення таких злочинних дій Зеленський та його оточення повинні піти у відставку, а безпосередні виконавці ‒ понести кримінальну відповідальність.

 

Партія «Опозиційна платформа ‒ За життя»

Опубліковано: 7 серпня 2020
×
Приєднатися