Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Влада Зеленського провалила боротьбу з пандемією коронавірусу на всіх фронтах

Такий підсумок бравурних і самовпевнених заяв Зеленського та його оточення, злочинної відмови від виробництва вакцини «Супутник V» в Україні, розкрадання коштів коронавірусного фонду і небажання влади дійсно створювати необхідні умови для роботи медиків.

З одного боку, маємо катастрофу з медичним обслуговуванням, тому що й надалі масово звільняються медики. Незважаючи на всі обіцянки, їм не платять гідну заробітну плату, хоча лікарі та медсестри сьогодні на передовій, саме вони ризикують своїм життям і здоров'ям.

За оцінкою соціологічної служби Центру Разумкова, з перших місяців 2020 року з України виїхали більш ніж 66 000 лікарів і медпрацівників. А в період пандемії звільнилися ще 34 000 працівників медичної сфери.

З іншого боку, ми бачимо провал вакцинації. Зрозуміло, що нинішньої катастрофічної ситуації можна було б уникнути, якби українці мали можливість отримати щеплення якісною вакциною від COVID-19.

Саме тому ми спостерігаємо сьогодні в країні катастрофічну ситуацію внаслідок пандемії коронавірусу. 6 квітня Україна посіла 1-ше місце в Європі та 4-те місце у світі за смертністю від коронавірусу. В Україні померли 430 хворих на коронавірус. Італія, де вмерла 421 особа, посіла 2-ге місце, а 3-те місце ‒ Франція, де зафіксували 398 померлих. Станом на 7 квітня за добу в Україні вже 481 померлий від коронавірусу, на 8 квітня ‒ 464, на 9 квітня ‒ 419.

Станом на 9 квітня, за даними сайту www.worldometers.info, Україна на 2-му місці у світі за кількістю смертей від коронавірусу. Її випереджає лише Мексика.

 

Повторюся, є дві основні причини такого сумного антирекорду в Україні: провал вакцинації та неготовність медичної інфраструктури, яка посилюється браком медперсоналу.

Що стосується вакцинації, то максимум, що зробила влада, це закупила вакцину сумнівної якості, від якої масово відмовляються в усьому світі. Та й то закупила у мінімальній кількості. Як ми знаємо, у лютому Міністерство охорони здоров'я завезло 500 000 доз вакцини Covishield виробництва Індії, а в березні ‒ лише 215 000 доз препарату CoronaVaс виробництва Китаю. І що ми маємо на сьогодні? На офіційному сайті вказано, що станом на 9 квітня всього 5 осіб отримали повний курс вакцини від коронавірусу! П'ятеро людей на всю Україну!

Чи можна було не допустити такої катастрофічної ситуації? Так, звичайно! Але для цього українській владі треба було мислити стратегічно і діяти на випередження.

Коли в жовтні 2020 року було проведено переговори з президентом Російської Федерації Володимиром Путіним і досягнуто домовленості, що Україна може отримати вакцину «Супутник V», смертність від коронавірусу в нашій країні становила 105‒130 осіб на добу.

У листопаді було досягнуто домовленостей із президентом Російської Федерації Володимиром Путіним про те, щоб Російський фонд прямих інвестицій з Національним дослідницьким центром епідеміології та мікробіології ім. М. Ф. Гамалії передали Україні ліцензію та сировину у вигляді клітинної лінії для виробництва «Супутника V» на заводі «Біолік» у Харкові. Нагадаю, тоді смертність від COVID-19 в Україні становила 230‒260 осіб на добу.

Робоча група, яка займалася цим питанням, визначила терміни, необхідні для розгортання виробництва на українському заводі в Харкові, ‒ 5‒6 місяців. Станом на травень 2021 року Україна вже могла би сама щомісяця виробляти 600‒700 тисяч доз вакцини «Супутник V».

Україна змогла би власними силами в найкоротші терміни забезпечити вакцинацію медиків і найуразливіших верств населення надійною та ефективною вакциною, а до кінця цього року, можливо, і домогтися вироблення колективного імунітету. Замість цього вакцинна епопея України стала історією ганьби влади і горя народу, який розплачується за її помилки.

 

Віктор Медведчук,

голова Політради партії

«Опозиційна платформа ‒ За життя»

Опубліковано: 9 квітня 2021
×
Приєднатися