Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Влада Зеленського, яка не має політичної волі для встановлення миру, займається саботажем домовленостей про припинення вогню, досягнутих у Мінську

На останньому засіданні Тристоронньої контактної групи в рамках мінських переговорів 22 липня 2020 року Україна узгодила додаткові заходи щодо посилення режиму припинення вогню на лінії зіткнення, свій підпис поставив представник України поряд із представниками ОБСЄ, Росії та Донбасу. Того дня з'явилася слабка надія, що нарешті припиняться обстріли і перестануть гинути наші громадяни по обидва боки лінії розмежування. Відповідно до вказаного рішення Міністерство оборони України мало видати наказ і публічно заявити про це із зазначенням переліку всіх заходів, передбачених рішенням ТКГ.

Зазначені заходи почали діяти з 00:01 27 липня 2020 року. Однак Міністерство оборони України оприлюднило на своєму сайті не всі заходи та у спотвореній редакції, залишивши Збройним Силам України право відкривати вогонь без чіткого дотримання вимог підписаного протоколу.

Під час переговорів 22 липня 2020 року за підтримки міжнародних посередників, зокрема й «нормандської четвірки», було ухвалене формулювання: «Вогонь у відповідь у разі наступальних дій допускається тільки в тому випадку, якщо він відкритий за наказом відповідного керівництва Збройних Сил України та керівництва збройних формувань ОРДЛО після безуспішної спроби використовувати вищезгаданий координаційний механізм. Про видання таких наказів буде повідомлена ТКГ».

Однак ні підписаний у рамках мінських переговорів документ, ні настійні рекомендації «нормандської четвірки» не втримали Міністерство оборони України від повного спотворення суті домовленостей. «У разі порушення противником режиму "тиші" і створення загрози життю українських військовослужбовців Збройні Сили України мають право відповідати на ворожі обстріли», ‒ зазначено на сайті Міноборони.

Таке «вільне тлумачення» українською стороною додаткових заходів щодо забезпечення припинення вогню ставить під сумнів чергову спробу стабілізувати обстановку на лінії розмежування і домогтися прогресу в питаннях мирного врегулювання конфлікту, а також зайвий раз підкреслює маніпулятивний характер дій української влади як стосовно жителів Донбасу, так і в рамках міжнародних зобов'язань, зокрема перед європейськими посередниками.

Дії української влади інакше як саботажем виконання домовленостей, досягнутих у Мінську, назвати не можна. Внаслідок цього навмисного і свідомого спотворення наказів, спрямованих на виконання заходів із припинення вогню, обстріли не припинилися. Запорукою таких маніпуляцій української влади, як і переговорів загалом, є те, що з боку України в Мінську представлені виключно ставленики «Слуги народу», хоча, зважаючи на важливість цього питання для України, у роботі переговорної групи повинні брати участь представники всіх фракцій Верховної Ради України.

Президент Зеленський і його команда вкотре, імітуючи роботу з припинення бойових дій на Сході України, на ділі зробили все, щоб конфлікт тривав й надалі. І це при тому, що основним передвиборчим гаслом В. Зеленського була обіцянка покласти край обстрілам і встановити мир на Донбасі!

Подібна поведінка влади, коли йдеться про ключове питання збереження територіальної цілісності та суверенітету України, питання, яке найбільше турбує українців, є злочинною, а зловмисне небажання виконувати досягнуті домовленості позиціонує Україну як слабку й нездатну домовлятися державу.

«Опозиційна платформа ‒ За життя», з огляду на повну безпорадність влади та злочинний характер її бездіяльності в питанні встановлення миру і переговорів в рамках Тристоронньої контактної групи, заявляє, що Президент В. Зеленський і його політична команда повинні піти у відставку за невиконання своєї ключової передвиборчої обіцянки, нездатність і небажання встановити мир на Донбасі.

 

Партія «Опозиційна платформа ‒ За життя»

Опубліковано: 31 липня 2020
×
Приєднатися