Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Влада Зеленського, використовуючи схеми Порошенка, злочинно встановила рекордні ціни на газ і тепло для населення

Під час опалювального сезону 2020‒2021 років громадяни України повною мірою відчують увесь непрофесіоналізм і злочинні дії нинішньої Зе-команди ‒ за своїми комунальними платежами. Для початку українцям встановили рекордну в історії країни ціну на газ ‒ 8800 грн за тисячу кубометрів + доставка. А в січні 2021-го ціна зросте до 9875 грн за тисячу кубометрів + доставка. Отже, середня ціна газу по країні в січні складе 10779 грн. Крім того, уже заявлено про зростання тарифів на водопостачання і електроенергію.

Згідно з останніми даними НКРЕКП, тариф на виробництво теплової енергії для населення 2021 року зросте у низці регіонів до 49,7% проти наявних тарифів.

З огляду на той факт, що в структурі підсумкового тарифу на опалення виробництво теплової енергії займає до 90% (крім транспортування і розподілу), очікуване зростання з 2021 року, за оцінками експертів, може скласти до 30% у переважній більшості регіонів України.

До того ж підвищення відбувається саме тоді, коли в країні, навпаки, існують реальні економічні передумови та інструменти для зниження вартості блакитного палива більш ніж удвічі, а отже, і зменшення тарифів як на опалення, так і на гаряче водопостачання.

Наприклад, якщо в листопаді 2018 року (коли встановлювалися нинішні тарифи на тепло і гарячу воду) середня митна вартість природного газу, що імпортується в Україну, становила $339,2 за тисячу кубометрів, то в листопаді 2020-го вона становила вже $182,5 за тисячу кубометрів. Однак «Нафтогаз» замість того, щоб знизити паритетно вартість блакитного палива для населення в 1,86 раза, навпаки, підняв ціни з 8548,9 до 9723 грн за тисячу кубометрів (у середньому по країні).

Тут варто зауважити, що влітку до ПСГ закачувався газ за рекордно низькою ціною ‒ приблизно $90 за тисячу кубометрів, але при цьому його ціна для населення не знизилася.

Віртуальний реверс газу з німецького газового хабу внаслідок реалізації злочинної схеми викачує з кишень українців додаткові кошти.

Адже з огляду на дворазове падіння вартості імпортованого газу, ціна на газ для населення мала бути встановлена на рівні до 4600 грн за тисячу кубометрів. А вартість газу внутрішнього видобутку, який згідно з Конституцією України належить Українському народові, повинна становити до 2500 грн за тисячу кубометрів.

Як бачимо, в Україні політика тарифоутворення на житлово-комунальні послуги суперечить законам економіки і здорового глузду.

«Опозиційна платформа ‒ За життя» з перших днів роботи Верховної Ради IX скликання зареєструвала низку законопроектів, що пропонують назавжди покінчити з тарифним геноцидом в країні.

По-перше, це внесення змін до Податкового кодексу щодо скасування ренти на газ внутрішнього видобутку, який використовується для потреб населення, і ПДВ на нього.

По-друге, новий формульний принцип розрахунку вартості газу для населення і промисловості, зважаючи на середню вартість імпортного газу та газу внутрішнього видобутку.

По-третє, списання заборгованості за послуги ЖКГ для найбільш незахищених верств населення і можливість отримання субсидій.

По-четверте, перехід на прямі поставки газу з РФ, що забезпечило би зниження ціни на 25%, про що представниками партії «Опозиційна платформа ‒ За життя» було досягнуто домовленостей із керівництвом Російської Федерації.

І надалі реалізуючи політику тарифного геноциду щодо Українського народу, влада своїми діями підтверджує, що не має наміру відстоювати інтереси громадян країни.

 

Партія «Опозиційна платформа ‒ За життя»

Опубліковано: 28 грудня 2020
×
Приєднатися