Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Влада зобов'язана забезпечити соціальний захист постраждалим і героям-ліквідаторам аварії на ЧАЕС

Заява ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ

35 років тому над Чорнобильською АЕС піднялася радіоактивна хмара, в тіні якої ми будемо жити ще не одне десятиліття. Понад 1,7 мільйона потерпілих, понад 180 тисяч учасників ліквідації аварії, понад 100 тисяч людей з інвалідністю. Таку ціну заплатив український народ за цю техногенну катастрофу.

35 років Україна бореться з екологічними і соціальними наслідками Чорнобильської трагедії. Їх подолання стало загальнонаціональним завданням, яке об'єднало всю країну. Наша спільна мета – зробити все можливе, щоб така трагедія більше ніколи не повторилася. Щоб кожен чорнобилець відчував, що його біль – це біль усіх українців.

На жаль, починаючи з 2014 року, влада вирішила, що про Чорнобильську катастрофу можна забути, і взяла курс на згортання соціальних програм, ліквідацію пільг, припинення підтримки нужденних груп населення. Проблеми і біди чорнобильців не турбують і нинішній уряд, як не турбують чиновників проблеми пенсіонерів, вчителів, лікарів, сімей з дітьми.

Але опозиція не збирається миритися з бездушністю влади. На нашому боці Конституційний Суд, який зобов'язав владу відновити всі пільги, компенсації та гарантії для героїв-ліквідаторів.

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ вимагає від влади виконати всі рішення Конституційного Суду України щодо відновлення конституційних прав громадян, які постраждали від аварії на ЧАЕС, і профінансувати їх у повному обсязі, включаючи борги по пенсійних виплатах минулих років.

Організувати повноцінне медобслуговування чорнобильців, відновити відповідні цільові програми. Забезпечити безкоштовними ліками всі пільгові категорії чорнобильців. Зберегти у повному обсязі та збільшити фінансування мережі медустанов для чорнобильців, виділити фінансування на оновлення їхньої матеріально-технічної бази. Допомогти потерпілим і захистити героїв-ліквідаторів – обов’язок держави.

Опубліковано: 26 квітня 2021
×
Приєднатися