Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Влада повинна прислухатися до думки Верховного комісара ООН з прав людини і припинити репресії проти опозиції та свободи слова

Заява ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ

Указ президента про запровадження санкцій проти Тараса Козака, який спричинив закриття трьох телевізійних каналів ( «112 Україна», NewsOne і ZIK), суперечить міжнародним стандартам у галузі прав людини. У цього рішення немає достатніх доказів обґрунтованості та пропорційності, і воно не було прийнято незалежним органом. Таку жорстку оцінку самоправству української влади дало Управління Верховного комісара ООН з прав людини у звіті Моніторингової місії ООН в Україні за період з 1 лютого по 30 квітня поточного року.

Зе-влада намагалася обдурити міжнародну спільноту, приховати розправу над опозицією і свободою слова за фальсифікованими звинуваченнями та гучними гаслами. Ці відмовки нікого не переконали. В Україні та за її межами всі чітко розуміють, що політичним репресіям і закриттю опозиційних ЗМІ без суду і слідства не може бути жодних виправдань. Єдина причина – це страх влади і небажання відповідати перед суспільством за провал своєї антинародної політики.

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ вітає висновки Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні щодо накладення санкцій на Тараса Козака і закриття трьох телеканалів. Вважаємо підтримку демократії та свободи слова в Україні з боку Верховного комісара ООН з прав людини вкрай важливою.

Тепер у української влади залишився лише один вихід – визнати незаконність і антидемократичність своїх дій. Припинити репресії проти опозиції. Скасувати всі антиконституційні рішення щодо наших однопартійців. Зняти блокаду і забезпечити безперешкодну роботу трьох опозиційних телеканалів.

Українській владі пора зупинитися. Інакше доведеться відповідати не тільки за порушення Конституції та руйнування української демократії, а й за підрив міжнародної репутації України як однієї з країн-засновників ООН.

Опубліковано: 3 червня 2021
×
Приєднатися