Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Віктор Медведчук: Зеленський і його оточення ведуть Україну до національної катастрофи найкоротшим шляхом

Незаконне запровадження санкцій щодо каналів «112 Україна», NewsOne і ZIK, а також проти громадянина України, народного депутата Тараса Козака є свавіллям влади. Усі спроби обґрунтувати це рішення Законом України «Про санкції» неспроможні.

Рішенням РНБО, введеним у дію указом Президента від 2 лютого 2021 року № 43/2021, до юридичних осіб-резидентів застосована санкція у вигляді «припинення надання послуг з ретрансляції» (пункт 6 додатка 2), яка відсутня в нормах чинного Закону України «Про санкції», оскільки була вилучена з проекту під час ухвалення його у другому читанні.

З огляду на значущість цього формулювання для блокування поширення сигналів указаних телеканалів, а отже, наявності очевидного мотиву і злочинного наміру, йдеться про службове підроблення, здійснене у РНБО.

Так само суперечать закону інші санкції, про що заявляв Арсеній Яценюк під час голосування за цей закон: «У тому випадку, якщо є загроза національній безпеці української держави, глава української держави через Раду національної безпеки та оборони буде мати право вводити низку санкцій на кшталт тих, які вводяться нашими західними партнерами – країнами ЄС, США і "Великої сімки". Які правки ми підтримуємо в даному законопроекті? Уряд пропонує вилучити з переліку санкцій обмеження та припинення надання послуг поштового зв'язку, заборону та обмеження теле- і радіотрансляції, обмеження або припинення діяльності засобів масової інформації. Також обмеження та заборона і виробництва друкованих ЗМІ та інших інформаційних матеріалів. Ми вважаємо, що такі рішення можуть прийматися виключно судами України відповідно до законів і Конституції». Саме в цій редакції закон був ухвалений.

Під час обговорення прийняття цього закону у Верховній Раді, що зафіксовано стенограмою засідання, народний депутат Олег Зарубінський звернувся до прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка: «Хто може стати об'єктами застосування санкцій. Ви це оголосили. Але в таблиці, яку нам роздали, крім іноземних держав, іноземних юридичних осіб тощо, в кінці є громадяни України. Я хотів би, щоб всі почули, очевидно, тоді буде усвідомлене голосування, чи залишаться громадяни України або це стосується нерезидентів?». На це пряме запитання Яценюк відповів, що санкції стосуються лише іноземних держав та іноземних компаній. Тому застосування санкцій до громадянина України Тараса Козака суперечить не тільки Конституції, чинному законодавству, а й самому закону, про що було сказано вже під час його ухвалення.

Для того щоб знищити телеканали і свободу слова в Україні, Зеленський і його оточення пішли на повне і відкрите спотворення сенсу Закону України «Про санкції», на пряме підроблення, що є кримінальним злочином. Жертвами цієї брехні стали не лише журналісти телеканалів, а й мільйони українських громадян, яких позбавили права отримувати об'єктивну інформацію.

Ба більше, відключення трансляції телеканалів здійснювалося 2 лютого, а указ Президента набрав чинності 4 лютого. І всі спрямовані на блокування телеканалів дії, які здійснювалися протягом цих двох днів, є абсолютно незаконними, а їх безпосередні виконавці повинні понести відповідальність у порядку, встановленому законом, тим паче, що сам Президент Зеленський визнав цей факт. 5 лютого він підписав указ № 48/2021, яким скасував низку раніше виданих президентських указів, що регулювали процедуру їх публікації та набрання ними чинності. Фактично це перше, але далеко не останнє визнання Зеленським своїх незаконних дій.

Громадянам України та міжнародним партнерам нашої країни варто замислитися навіть не над тим, що знищується Конституція України, порушуються свободи людей і закони країни, а над тим, що на чолі України стоїть непрофесійна команда з диктаторськими амбіціями, яка має на меті узурпацію влади та знищення прав і свобод громадян. Це найкоротший шлях до національної катастрофи з усіх можливих.

 

 

Віктор Медведчук,

голова Політради партії

«Опозиційна платформа – За життя»

Опубліковано: 9 лютого 2021
×
Приєднатися