Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Віктор Медведчук: Верховна Рада України повинна зупинити спробу узурпації влади Президентом Зеленським та його оточенням

Політична криза, викликана антиконституційними, незаконними діями Президента Зеленського та його оточення, спрямованими на позбавлення судової влади незалежності, невиконання рішень Конституційного Суду і протизаконну розправу над його суддями, яка готується у Верховній Раді, значною мірою спровокована прямим тиском сил, які здійснюють зовнішнє управління Україною.

Оточення Зеленського прагне приховати своє бажання знищити незалежність судової системи і зробити її кишеньковою за якимись «домовленостями» з послами G7, Європарламентом та іншими особами, котрі, як і Президент України, і Верховна Рада, не мають жодних повноважень для розпуску Конституційного Суду та припинення повноважень його суддів, а численні заяви щодо цього є цинічною маніпуляцією.

Європейська комісія за демократію через право (Венеціанська комісія) опублікувала лист до голови Верховної Ради Дмитра Разумкова, в якому вкрай негативно оцінила законопроект Зеленського: «Довіру потрібно заслужити, однак це може бути здійснено лише в системі, яка поважає Конституцію та принцип верховенства закону. Припинення повноважень суддів є грубим порушенням Конституції й основоположного принципу поділу влади. Порушення Конституції, навіть з поважної причини, не може привести до культури конституціоналізму та поваги до верховенства права, яких дотримуються і в боротьбі з корупцією».

У Венеціанської комісії є всі підстави говорити про грубі порушення Конституції України. Так, стаття 1512 Конституції України чітко вказує, що «рішення і висновки, ухвалені Конституційним Судом України, є обов'язковими, остаточними і не можуть бути оскаржені».

Рішення про звільнення з посади судді Конституційного Суду України може бути ухвалене виключно в порядку, встановленому статтею 1491 Конституції України. Припинення повноважень суддів КС здійснюється голосуванням не менш ніж 2/3 суддів від конституційного складу КС. Є всі підстави розглядати законодавчу ініціативу Президента, дії членів Ради національної безпеки і оборони України та уряду України як незаконне втручання в діяльність Конституційного Суду, невиконання його рішень, а ці дії, як і оцінка судових рішень, що набули законної сили, містять ознаки злочинів, передбачених статтями 109, 344, 376 і 382 Кримінального кодексу України.

Упевнений, що рішення Венеціанської комісії має стати холодним душем для Президента України Зеленського та його оточення.

Висновок Венеціанської комісії однозначний: припинення повноважень суддів є кричущим порушенням Конституції та фундаментального принципу поділу влади.

Не можна допустити встановлення в країні диктатури правового нігілізму і дій, спрямованих на узурпацію влади.

 

Віктор Медведчук,

голова Політради партії

«Опозиційна платформа – За життя»

Опубліковано: 31 жовтня 2020
×
Приєднатися