Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Віктор Медведчук: Санкції України щодо Китаю – негативний сигнал інвесторам, який сприяє подальшому бурхливому відпливу капіталу з країни

Влада в Україні вже не створює навіть видимості незалежності від зовнішнього управління Сполучених Штатів Америки. Не встигло Міністерство торгівлі США запровадити санкції проти китайської компанії Skyrizon, як і українська влада, намагаючись догодити заокеанським господарям, ввела санкції проти Skyrizon і низки інших китайських компаній – акціонерів українського підприємства «Мотор Січ».

Білий дім від самого початку відкрито виступав проти придбання «Мотор Січ» китайською компанією, обурюючись, що українські технології використовуватимуться Піднебесною. «Секретар Помпео висловив стурбованість США з приводу недоброзичливих інвестицій КНР в Україні, зокрема зусиль Пекіна з придбання виробника двигунів "Мотор Січ"», – цитували ЗМІ комюніке Держдепу за підсумками розмови держсекретаря США з українським Президентом у серпні 2020 року.

І це при тому, що репутація України щодо інвесторів давно і серйозно підмочена, а скандал навколо порушення Києвом прав китайських акціонерів «Мотор Січ» уже дійшов до міжнародного арбітражного суду.

До того ж Китай досі залишався найбільшим торговим партнером нашої країни. За даними Держмитслужби, товарообіг між Україною і Китаєм 2020 року збільшився до $15,4 млрд (з $12,79 млрд у 2019-му), а Піднебесна залишається головним експортером української продукції та найбільшим імпортером в Україну.

Оголошення владою України санкційної війни найбільшій економіці світу виглядає не просто безглуздо. Це груба зовнішньополітична помилка Києва. Недружня політика офіційного Києва щодо Пекіну здатна суттєво погіршити становище українських експортерів на світовому ринку і спровокувати ще більш активний відплив інвестицій з України, ніж той, який уже спостерігається останніми роками. Окрім усього іншого, це ще й чіткий сигнал усім потенційним інвесторам обходити Україну стороною з огляду на її цілковиту залежність від зовнішнього управління Сполучених Штатів, а також корупцію, яка панує в нашій країні, незахищеність інвестицій і слабо прогнозовану політику влади щодо іноземного капіталу.

Через ручне управління з боку США Україна давно втратила політичну суб'єктність на світовій арені. Тепер наша країна втрачає й основних торговельно-економічних партнерів, залишаючись коло  розбитого корита з величезними боргами і повною залежністю від західних кредиторів, готових за безцінь скупити українські активи, оскільки українська влада послідовно, з використанням незаконних адміністративних методів знищує їхніх конкурентів, що прямо суперечить інтересам Українського народу.

 

Віктор Медведчук,

голова Політради партії

«Опозиційна платформа – За життя»

Опубліковано: 29 січня 2021
×
Приєднатися