Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Віктор Медведчук: Без наведення ладу в ДСНС і міжнародного співробітництва впоратися з пожежами нереально

Великодні свята цього року надовго запам'ятаються жителям Києва: карантин, блокпости на дорогах, що спричинили кілометрові затори, та смог, зумовлений масштабними пожежами, найсильніші з яких вирували у Чорнобильській зоні відчуження, Київській і Житомирській областях. Усе це разом стало символом злочинної безгосподарності, неорганізованості та безсистемності влади.

П'ять років тому Кабмін Яценюка ввів мораторій на перевірки протипожежних заходів – заходів, які проводила Держлісслужба і контроль за якими здійснювала Державна служба з надзвичайних ситуацій. Пожежі, що тривають уже не перший тиждень, – результат цієї злочинної безконтрольності, прямий наслідок шкідницької та корумпованої політики, яка провадилася за ініціативи Яценюка і ним же покривалася.

Сьогодні влада, дії якої свідчать про те, що вона повною мірою успадкувала ідеологію та методи Порошенка – Яценюка, ухвалила закон про посилення відповідальності простих громадян за підпали сухостою. Тепер згідно із Кримінальним кодексом України такі дії караються штрафом від 91 800 до 153 000 грн, або обмеженням волі на строк від 2 до 5 років, або позбавленням волі на той самий строк, згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення – штрафом від 1 530 до 30 600 грн.

Однак отак примітивно перекласти відповідальність на простих українців не вийде. Фахівці та журналісти, які проводять власні розслідування, називають й інші причини пожеж: малоймовірне самозаймання, аварія в електричних мережах, необережне поводження з вогнем або спроба приховати незаконні лісозаготівлі.

Без наведення ладу в системі, яка покликана боротися з лісовими пожежами та контролювати використання природних ресурсів України, впоратися з цим лихом не вийде.

Партія «Опозиційна платформа – За життя» виступила із заявою, вимагаючи притягнути до відповідальності чиновників, відповідальних за розвал системи запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій. Причому розпочати з найвищого рівня – з прем'єр-міністра того періоду Арсенія Яценюка.

Таке розслідування нарівні з іншими питаннями, пов'язаними з відновленням працездатності ДСНС, має стати першочерговим завданням влади. З огляду на надзвичайно широку географію цих пожеж, можна з упевненістю говорити про те, що ця проблема матиме перманентний характер найближчим часом, тому вже сьогодні слід створити національний штаб для боротьби з цим лихом, поклавши на цей штаб функції моніторингу та координації в гасінні пожеж.

Слід негайно провести переговори про взаємодопомогу з нашими найближчими сусідами – Росією та Білоруссю, а також країнами Євросоюзу для того, щоб налагодити координацію в боротьбі з пожежами на території наших країн. Упевнений, така співпраця допоможе локалізувати наймасштабніші пожежі, зберегти життя людей, їхне майно, а також природу.

 

Віктор Медведчук,

голова Політради партії

«Опозиційна платформа – За життя»

Опубліковано: 20 квітня 2020
×
Приєднатися