Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Вакцинацію українців досі не розпочато, але влада злочинно відмовляється від доступної вакцини «Супутник V»

Заява ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ

Захист життя і здоров'я громадян – безумовний пріоритет для будь-якої відповідальної влади. Тут не повинно бути місця політиці та ідеології. Але Зе-команда поставила свої політичні розрахунки вище за людські життя.

Сьогодні Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроект про прискорену реєстрацію вакцини проти коронавірусу. «Слуги» не вважали за потрібне передбачити національну процедуру реєстрації та клінічних випробувань вакцин. Їм досить висновків інших країн. Зате на вимогу фракції Порошенка заборонена реєстрація вакцин, вироблених в Росії. І неважливо, які властивості ці вакцини будуть мати і чи будуть вони кращими за інші аналоги.

Ще влітку минулого року Володимир Зеленський заявляв, що зв'язки із західними партнерами допоможуть якомога раніше розпочати вакцинацію. Що Україна незабаром розробить власний препарат. Але сьогодні вакцинація в Україні, на відміну від більшості країн Європи, так і не почалася. У закупівлях вакцини тривають підкилимні ігри із вибудовуванням мутних схем і пошуком незрозумілих посередників. А все, що публічно робить влада – на законодавчому рівні забороняє закупівлі російських препаратів.

Співпраця з Росією у боротьбі з епідемією дозволила б вже у грудні минулого року почати вакцинацію. Налагодити в Україні виробництво вакцини і подолати епідемію. Але корупційна рента, думка партії війни і директиви заокеанських господарів для Зе-команди важливіші, ніж інтереси людей. Відповідальність за цей провал повністю лежить на владі. Українські громадяни обов'язково дадуть політичну оцінку цій владі на виборах. В інтересах всієї країни, щоб ці вибори пройшли якомога раніше.

Опубліковано: 29 січня 2021
×
Приєднатися