Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

У діях Президента Зеленського є всі підстави для процедури імпічменту

Президент України Володимир Зеленський, на якого покладено обов'язки гаранта дотримання Конституції України, вкотре порушив норми Основного Закону. Підписавши указ про відсторонення голови Конституційного Суду України Олександра Тупицького від посади судді КСУ, глава держави допустив грубе порушення Конституції, бо не мав на це жодних повноважень.

У статті 106 Конституції України чітко прописані повноваження Президента, і у нього немає права виходити за межі цих повноважень, передбачених Основним Законом. Це прямо заборонено Конституцією України.

В українському законодавстві немає механізму, який передбачав би відсторонення від посади голови Конституційного Суду України або судді Конституційного Суду України. Норма Кримінального процесуального кодексу, на яку посилається Президент, може застосовуватися тільки щодо чиновників, і то лише у разі, якщо чиновнику було вручено повідомлення про підозру у вчиненні правопорушення, а отже, згідно із процесуальними нормами він є підозрюваним або обвинуваченим.

Партія «Опозиційна платформа – За життя» розцінює таке грубе нехтування Володимиром Зеленським буквою закону та Конституцією України як прямі злочинні дії глави держави проти судової влади, що є вагомою підставою для початку процедури імпічменту Президента України.

Під впливом західних господарів Україна втратила справжню самостійність, а при Президентові Зеленському лише зміцнилася у статусі сателіта та колонії, що і підтвердили вчорашні події. У рамках зовнішнього управління, на вимогу США, Зеленський намагається зірвати роботу Конституційного Суду України, щоб не допустити ухвалення ним рішень щодо закону про землю, мовного закону і багатьох інших актів, які ухвалені монобільшістю і не відповідають Конституції України (про це Президент заявив у своєму інтерв'ю, фактично шантажуючи КСУ тим, що ці закони не можна визнавати неконституційними).

Намагаючись за будь-яку ціну не допустити визнання цих законів неконституційними, глава держави вдається до злочинного тиску на судову владу, що є неприпустимим, підриває основи конституційного ладу України і вимагає розгляду питання про імпічмент Президента.

ОПЗЖ заявляє, що в діях Президента Зеленського є всі підстави для процедури імпічменту.

 

Партія «Опозиційна платформа – За життя»

Опубліковано: 30 грудня 2020
×
Приєднатися