Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Українській владі мало біолабораторій Пентагону – тепер над Україною літатимуть американські бомбардувальники, здатні нести ядерну зброю

4 вересня командування ВПС Сполучених Штатів у Європі повідомило про те, що силами трьох бомбардувальників B-52 «Стратосферна фортеця», які вилетіли з британської авіабази, США провели «життєво важливі навчання» в небі над Україною. В-52 належать до категорії стратегічних бомбардувальників і здатні нести ядерну зброю. Це безпрецедентна подія в історії України: ніколи раніше В-52 не використовувалися в територіальних межах нашої країни.

Літаки проникли в український повітряний простір з території Польщі в районі Волині. Потім почали рухатися на південь, де перебували неподалік Криму. Як повідомили ЗМІ, саме тоді над Миколаєвом перебував британський багатоцільовий винищувач Eurofighter Typhoon. Ядерні бомбардувальники Сполучених Штатів діяли у партнерському супроводі винищувачів Су-27 і МіГ-29 Збройних сил України. На перехоплення B-52 російська сторона направила чотири винищувачі Су-80 і чотири винищувачі Су-30.

«Опозиційна платформа – За життя» висловлює крайню стурбованість з огляду на події, що відбуваються. Це дуже небезпечний крок до подальшої ескалації напруженості, пов'язаної з військово-політичною ситуацією навколо України, пострадянського простору та Чорноморсько-Каспійського регіону, якій було покладено початок ще під час ініційованого 2008 року режимом Саакашвілі осетинського конфлікту.

Правлячі кола України, керуючись принципом «дурень думкою багатіє», наївно сподіваються на те, що така співпраця з сильними світу цього нібито підвищить їхній зовнішньополітичний престиж і слугуватиме «стримуванню Росії». Насправді ж вони вкотре підставляють під удар територію нашої країни і безпеку українського народу. Появу вперше в історії нашої країни іноземних ядерних бомбардувальників над територією України складно розцінювати інакше як зловісну призвістку. Посилився ризик того, що українська земля й надалі використовуватиметься задля геостратегічної конфронтації та їй відвідена роль Афганістану XXI століття. До того ж, намітилася загроза обміну ядерними ударами на території України. «Життєво важливі навчання» можуть перетворити нашу землю на мертвий простір.

Сполучені Штати, безсумнівно, були і залишаються надзвичайно потужним і багато в чому ключовим фактором, що визначає динаміку військово-політичної ситуації в світі. Однак керівництву України слід формувати порядок денний у відносинах з англосаксонським блоком, не керуючись лакейським принципом «чого бажаєте?», а маючи на меті деескалацію військової напруженості на пострадянському просторі, яка є загрозою виживанню українського народу і держави.

У зв'язку з цим «Опозиційна платформа – За життя» вимагає від керівництва України не допускати в майбутньому прольотів над територією нашої країни стратегічних бомбардувальників, здатних нести ядерну зброю, і направити свої зусилля на радикальне зниження рівня військово-політичної напруженості, що неможливо без повного і всеосяжного виконання Мінських угод.

 

Партія «Опозиційна платформа – За життя»

Опубліковано: 9 вересня 2020
×
Приєднатися