Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Україні потрібні вигідні їй правила гри, а не кабальний договір про зону вільної торгівлі з ЄС

Заява Давида Арахамії, який виступив проти гармонізації українського законодавства з нормами Євросоюзу, викликала різку негативну реакцію у прихильників євроінтеграції, переконаних, що Україні й надалі слід бездумно рухатися до ЄС. Але всі їхні аргументи спростовує реальність: дійсно, слабка економіка, об'єднуючись з сильнішою, завжди буде більш слабкою, граючи за однаковими правилами.

Замість того щоб грати за чужими правилами, Україні треба створювати свої правила гри, використовувати власні конкурентні переваги. А договір про зону вільної торгівлі з ЄС, проти підписання котрого як кабального для України виступав я і мої однодумці, приніс українську економіку в жертву чужим і невигідним для нас правилам, поставив хрест на багатьох конкурентних перевагах нашої промисловості, передусім ‒ високотехнологічних галузей.

Під час зустрічі в Сенаті Франції з депутатами верхньої та нижньої палат парламенту я представив об'єктивні аргументи на підтримку нашої позиції ‒ за вільну торгівлю з країнами Євросоюзу, але проти кабального договору про зону вільної торгівлі з ЄС, який був нав'язаний Україні у 2014 році. Цей договір має бути переглянуто. І те, що представники влади сьогодні, дослухавшись до аргументів, які ми наводимо ще з 2012 року, почали визнавати цей факт, сповнює оптимізмом і надією.

 

Віктор Медведчук,

голова Політради партії

«Опозиційна платформа  ‒ За життя»

Опубліковано: 24 січня 2020
×
Приєднатися