Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Україні потрібні парламентська республіка і сильне місцеве самоврядування, а не диктат префектів і президентської вертикалі

Заява ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ

Президент Зеленський, виступаючи на засіданні Ради з розвитку громад і територій, розповів про своє бачення подальшого розвитку реформи децентралізації. Він підтвердив свій намір вибудовувати президентську вертикаль префектів. Ці призначенці повинні жорсткою рукою контролювати ситуацію на місцях і забезпечувати унітарність держави.

Спроби реалізувати таку модель «децентралізації» в історії України робилися вже неодноразово. Попередники нинішнього президента - Віктор Янукович і Петро Порошенко теж чіплялися за збереження владної вертикалі та президентського контролю над місцевим самоврядуванням. Намагалися замінити місцеві адміністрації на префектури, аби все контролювати, але ні за що не відповідати. Такий підхід нічого спільного з розвитком громад не має.

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ принципово не згодна зі стратегією, яку запропонувала влада. Заміна адміністрацій на префектури, голів яких призначатиме президент, не тільки не дасть реальних повноважень місцевому самоврядуванню, а й закріпить безвідповідальний диктат центру, що неминуче призведе до згортання самоврядування.

Повноцінну децентралізацію можна провести тільки за умови переходу до парламентської республіки. Виборності не тільки керівництва громад, а й голів регіонального місцевого самоврядування, забезпечення можливості місцевого самоврядування впливати на розробку загальнодержавного курсу. Таку реформу ми підтримаємо.

Опубліковано: 26 лютого 2021
×
Приєднатися