Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Кримінальне провадження стосовно Т. Козака за ініціативу телеканалу NEWSONE провести телеміст ‒ це політичні репресії влади

Президент Зеленський у кращих традиціях свого попередника Порошенка використовує політичні репресії для боротьби з незалежними медіа. Так, анонсований телеканалом NEWSONE (ТОВ «НОВИНИ 24 ГОДИНИ») телеміст між українцями і росіянами ‒ телеміст без політики і без політиків ‒ став приводом для порушення Генеральною прокуратурою України кримінального провадження стосовно Тараса Козака «про замах на скоєння державної зради шляхом надання інформаційної підтримки підривній діяльності проти України».

Звинувачення власника і співробітників телеканалу в підривної антиукраїнської діяльності лише на підставі анонсу проведення неполітичного телевізійного формату ‒ це ноу-хау державної репресивної машини, яку очолює генпрокурор Луценко. Незрозуміло, яким чином, не знаючи ні змістовного наповнення такого телемосту, ні учасників, ГПУ в особі її керівника могла встановити наявність ознак замаху на державну зраду.

Ще абсурднішим виглядає виклик на допит у межах цього провадження власника телеканалу, який відповідно до ст. 5 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» взагалі не має можливості втручатися в редакційну політику телеканалу.

Примітно, що у ГПУ так і не змогли пояснити, яким чином проведення каналом такого телемосту може мати ознаки державної зради.

Однак сам факт направлення повістки про виклик на допит власнику телеканалу свідчить про спробу чинити тиск на незалежні медіа, а також здійснювати незаконний вплив на редакційну політику каналу.

Такі дії влади свідчать про наступ на конституційні права громадян: свободу думки і слова, вільне вираження своїх поглядів і переконань.

Крім того, ініційоване ГПУ кримінальне переслідування народного депутата Тараса Козака, представника партії «Опозиційна платформа ‒ За життя», говорить про те, що команда Зеленського веде брудну боротьбу зі своїми політичними опонентами. А синхронність заяв Зеленського і Луценка, зокрема про «телеканали Медведчука», свідчить про те, що стара і нова влада діють спільно.

Цілком очевидно, що можновладці бояться справедливої критики і незаангажованих оцінок журналістів телеканалу NEWSONE, бояться того, що народ дізнається не рафіновану брехню про ситуацію в країні, а правду. А тому шукають будь-які приводи, щоб закрити неугодні ЗМІ, редакційна політика яких передбачає плюралізм думок та ідеологічну багатоманітність.

50 днів президентства Зеленського показали, що шлях від демократії до диктатури він проходить навіть швидше, ніж Порошенко. Заборона провести телеміст, такий своєрідний гуманітарний діалог між українцями і росіянами, ‒ це прояв ущербної політики печерної русофобії, політики, яку п'ять років нав'язував народу режим Порошенка, а тепер має намір проводити президент Зеленський.

 

Партія «Опозиційна платформа ‒ За життя»

Опубліковано: 12 липня 2019
×
Приєднатися