Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Вимагаємо припинити розправу над свободою слова в Україні

Заява ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ

Сьогодні українська демократія і свобода слова знову під загрозою. Ініціювання парламентською фракцією партії «Слуга народу» створення тимчасової слідчої комісії для розслідування діяльності телеканалів NewsOne, «112 Україна» і ZIK - це неприкритий політичний тиск на незалежні засоби масової інформації. ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ вимагає від влади всіх рівнів припинити наступ на незалежні ЗМІ, чітко дотримуватися Конституції і Законів України, відмовитися від середньовічних практик боротьби з інакомисленням.

У період виборів «слуги народу» пафосно обіцяли розквіт української демократії, припинення практики політичних переслідувань опозиції та незалежних ЗМІ, обіцяли забезпечити плюралізм думок в Україні. Але після перемоги та формування у парламенті політичної монобільшості партія влади відразу ж нарядилася в шати середньовічних інквізиторів. Дуже швидко нові «слуги народу» почали рухатися по шляху до тоталітарного режиму, який проклали їхні політичні попередники. 

Замість вирішення важливих для країни і громадян питань про політичне врегулювання конфлікту на Донбасі, про зниження тарифів і цін, про забезпечення демократичних прав і свобод парламентська більшість взялася переслідувати незалежні засоби масової інформації. Замість того, щоб захистити свободу слова в Україні, парламентська фракція партії влади приєдналася до «полювання на відьом» і репресій, розпочатих Нацрадою з телебачення і радіомовлення щодо телеканалів NewsOne, «112 Україна» і ZIK.

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА-ЗА ЖИТТЯ вимагає негайно припинити політичну компанійщину з розправи над незалежними ЗМІ в Україні. Вважаємо, що під надуманим приводом, ініціюючи створення ТСК у парламенті, фракція партії «Слуга народу» йде на пряме порушення норм Конституції. Таке рішення підриває закріплені у Конституції гарантії на свободу думки і слова, є прямим кроком до введення в Україні політичної цензури.

Ми звертаємося до представників посольств країн-партнерів, моніторингових місій і представництв міжнародних організацій, професійних організацій журналістів із закликом негайно дати оцінку діям партії влади.

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА-ЗА ЖИТТЯ буде до кінця боротися за українську Конституцію, свободу слова і демократію. Запровадити інформаційну інквізицію в Україні не вийшло у Порошенка, чи не вийде й нового режиму. Кожне неправове рішення буде оскаржене в українських і міжнародних судах. Україна буде демократичною та правовою державою. Разом з мільйонами українських громадян ми будемо боротися за свободу слова, за Конституцію, за наші права. Ми переможемо!

Опубліковано: 10 вересня 2019
×
Приєднатися