Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Вимагаємо від влади не допустити зриву навчального процесу в Україні

Заява учасниць Національної платформи «Жінки за Мир»

Від завтрашнього дня, 23 вересня, влада збирається закрити всі школи в країні, в яких рівень вакцинації педагогічного складу нижче 80%. За підрахунками експертів, закритими можуть бути близько 75% українських установ середньої освіти.

Таким чином влада має намір приховати власний непрофесіоналізм, бездіяльність і провалений план вакцинації в Україні.

За те, що уряд виявився не в змозі підготуватися до нового навчального року повинні відповідати не вчителі, школярі та їхні батьки, а чиновники, які з одного боку не змогли провести якісну інформаційну кампанію про безпеку і необхідність вакцинації, а з іншого - не налагодили цей процес в установах освіти і соціальної сфери.

У підсумку, бездарність і некомпетентність влади може призвести до того, що десятки тисяч дітей будуть змушені сидіти вдома, не отримуючи освіту, десятки тисяч батьків будуть змушені розриватися між дітьми, які сидять по домівках, а не в школі, і роботою. А тисячі вчителів - залишаться без роботи і, відповідно, без зарплати.

«Жінки за Мир» ще в травні зверталися до Кабінету міністрів з вимогою почати підготовку до нового навчального року, щоб не допустити зриву освітнього процесу.

Ми вимагаємо:

 ⁃ не допустити закриття навчальних закладів та припинення навчального процесу;

 ⁃ не допустити невиплат заробітних плат вчителям, вихователям і технічним працівникам освітніх установ;

⁃ відмовитися від ідеї примусової вакцинації вчителів і представників інших професій, як такої, що грубо порушує конституційні права громадян;

 ⁃ забезпечити необхідними засобами індивідуального захисту вчителів, яким вакцинація протипоказана або вони відмовляються від неї з особистих переконань;

 ⁃ забезпечити засобами захисту учнів;

 ⁃ налагодити можливість отримання і надання он-лайн освіти для дітей і вчителів, які вимушено пішли на самоізоляцію через хворобу або контакт з інфікованими.

Якщо влада непрофесійна, вона сама повинна відповідати за свої помилки, а не перекладати відповідальність на органи місцевого самоврядування, вчителів і дітей.

Ми будемо домагатися повноцінного відновлення навчального процесу в школах, садочках і вищих навчальних закладах, скасування рішення щодо примусової вакцинації та притягнення до відповідальності тих чиновників, чия бездіяльність призвела до загрози зриву освітнього процесу в Україні!

Опубліковано: 22 вересня 2021
×
Приєднатися