Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Заява з приводу зміни статусу собору Святої Софії

Заява партії

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ висловлює жаль у зв'язку з рішенням Вищого адміністративного суду Туреччини змінити статус собору Святої Софії. Вважаємо, що перетворення собору з музею на діючу мечеть завдасть значної шкоди міжрелігійному та міжкультурному діалогу, суперечить міжнародним принципам толерантності та співіснування. Ми поділяємо негативну реакцію міжнародного співтовариства на це поспішне й нерозсудливе рішення.

Собор Святої Софії має важливе релігійне, культурне і цивілізаційне значення для всього християнського світу. Особливо глибокий символізм собор має для мільйонів українських віруючих –  християн, незалежно від конфесії.

Рішення влади Турецької Республіки змінити статус храмового комплексу Святої Софії в Стамбулі не відповідає дружнім і довірчим відносинам між народами наших країн, клімату партнерства й співпраці між українською та турецькою державами.

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ твердо стоїть на позиціях захисту традиційних християнських цінностей і канонічного православ'я. Ми вважаємо, що українська влада й особисто Президент Володимир Зеленський зобов'язані донести стурбованість українських громадян щодо рішення про перетворення Святої Софії на мечеть до керівництва Туреччини.

Як країна – партнер Турецької Республіки Україна зобов'язана проінформувати керівництво Туреччини про ризикованість таких політичних рішень. Навести переконливі доводи з власної недавньої історії, що свідчать проти втручання держави в релігійні питання і міжконфесійні відносини.

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ вимагає від Володимира Зеленського зайняти активну позицію та обговорити з керівництвом Турецької Республіки плани з перетворення собору Святої Софії на мечеть. Якщо влада хоче зберегти повагу українських громадян, вона зобов'язана діяти рішуче!

Опубліковано: 11 липня 2020
×
Приєднатися