Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

РНБО Зеленського – інструмент політичних переслідувань і усунення комерційних конкурентів партії влади

2 квітня 2021 року Рада національної безпеки і оборони України під керівництвом Зеленського ввела нові санкції проти українських громадян під надуманими і недоведеними приводами. І це вже увійшло в злочинну традицію – правосуддя в Україні знищується, а незаконна розправа здійснюється шляхом свавілля РНБО.

Подібні дії Ради національної безпеки і оборони України мають системний характер і спрямовані на позасудове переслідування неугодних. Спочатку необґрунтовано, злочинно заблокували телевізійні канали, потім ввели санкції проти представників єдиної опозиції в країні, потім щодо громадян, а також компаній, які отримали ліцензії на розробку надр. Все це робиться незаконно. Це справжнісінька позасудова розправа. Фізичні та юридичні особи безпідставно, без суду визнані винними в чомусь, що ні слідством, ні судом не доведено. Стосовно них не просто введені санкції – обмежені їхні конституційні права. Позасудовий терор, який сьогодні взято на озброєння Зеленським та його командою – незаконний, антиконституційний, – триває.

Очевидно, що метою таких санкцій є позасудова розправа з інакомислячими, з усіма, хто не згоден із політикою влади і має сміливість відкрито говорити про це, знищення та рейдерське захоплення бізнесу, виконання політичних замовлень і побажань численних центрів впливу в оточенні Президента Зеленського та тих, хто здійснює зовнішнє управління Україною і, не несучи при цьому жодної відповідальності, використовує українську владу в своїх злочинних інтересах.

Крім цього, робота Конституційного Суду заблокована злочинними діями Зеленського. Спочатку була спроба незаконно розпустити КС, потім – всупереч Конституції – припинити повноваження окремих його суддів. В результаті сьогодні Суд не діє і не діятиме в найближчі місяці, а може, і роки.

Позасудовою розправою над телевізійними каналами, закриттям цих телеканалів, переслідуванням опозиційних політиків і членів їхніх сімей Зеленський і його оточення створили собі умови для злочинного систематичного зловживання владою на шляху узурпації влади і руйнування конституційного ладу.

При цьому вони забувають, що порушується один з основоположних конституційних принципів правової держави – принцип презумпції невинуватості. Порушується конституційне право громадян на захист, так як вони не мають змоги захищатися і доводити не лише необґрунтованість та надуманість звинувачень, але і покарань, які застосовуються щодо них. Влада злочинно навішує ярлики і, по суті, виносить вироки, підміняючи собою правосуддя в країні.

Такі незаконні дії, які Президент Зеленський чомусь вважає державною політикою і нібито боротьбою в інтересах національної безпеки, знищують верховенство права в Україні і правову державу – державу, котра йому необачно довірила Український народ.

«Опозиційна платформа – За життя» заявляє рішучий протест проти спроб влади знищити правову державу, проти грубого порушення владою норм Конституції і законів України, нездатності захищати інтереси держави правовим шляхом.

Дивує те, що міжнародні організації, покликані захищати права і свободи громадян, досі не дали оцінку такому кричущому свавіллю влади – порушенню Конституції і законів України, руйнуванню основ правової держави, позасудовим політичним переслідуванням і нехтуванню прав людини, що так сильно хвилювало і обурювало їх всього кілька років тому. Але тоді влада, хоч її і називали «злочинною», не займалася позасудовою розправою над громадянами України.

Привертає до себе увагу й тотальне ігнорування такого правового свавілля з боку Євросоюзу і США, які декларують високі демократичні цінності, однією з яких є право на справедливий суд. Найменші сумніви в дотриманні цього права в інших країнах Східної Європи – тих, які не йдуть у фарватері зовнішньої політики Вашингтона, завжди викликають море обурення і навіть санкції, а ось українській владі надана індульгенція для здійснення будь-яких злочинних дій. Пора визнати, що у європейських цінностей є ціна – національний суверенітет. Тим, хто здає його глобалізму, дозволено грабувати, гнобити національні меншини і опозицію, закривати неугодні ЗМІ. Тим же, хто рішуче його обстоює, уготовані звинувачення і кари.

«Опозиційна платформа – За життя» переконана: влада повинна понести відповідальність за свої протиправні і антиконституційні дії – за цинічне нехтування свободою слова в країні, за незаконне позасудове переслідування опозиції, громадян України та українських юридичних осіб, за політику репресій, яку Зеленський і його оточення намагаються зробити нормою в Україні.

 

Партія «Опозиційна платформа – За життя»

Опубліковано: 4 квітня 2021
×
Приєднатися