Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Шоста річниця Мінських угод: тільки мирний План-концепція ОПЗЖ здатний принести мир в Україну

У шосту річницю підписання «Комплексу заходів з виконання Мінських угод» доводиться констатувати: встановлення миру на Донбасі так і не вдалося досягти. Мінські угоди не виконуються, Україна не демонструє готовності до пошуку точок дотику і ведення конструктивного діалогу з питання мирного врегулювання ситуації на Донбасі.

«На жаль, переговори у контактній групі тепер зайшли у глухий кут», – заявила спеціальний представник глави ОБСЄ у Тристоронній контактній групі Гайді Ґрау на засіданні Ради Безпеки ООН.

Згідно з інформацією, яку оприлюднив глава Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Яшар Халіт Чевік, «24 цивільні особи загинули та 107 отримали поранення внаслідок дій, пов'язаних із продовженням конфлікту, 2020 року. З них 8 загинули і 32 були поранені після додаткових заходів з підтримки перемир'я наприкінці липня».

Лише 2021 року СММ ОБСЄ зафіксувала понад 3 тис. обстрілів на Донбасі. Загалом з 27 липня 2020 року, після встановлення режиму повного і всеосяжного припинення вогню, зафіксовано понад 8,6 тис. випадків таких порушень.

Незважаючи на запевнення української влади, у офіційного Києва відсутня політична воля для врегулювання конфлікту і встановлення миру на Сході країни. Нова команда, всупереч передвиборчим обіцянкам, прийшовши до влади, взяла на озброєння риторику «партії війни», яка не відповідає ні букві, ні духу Мінських угод, визнаних безальтернативними в усьому світі.

«Мінські угоди залишаються єдиним узгодженим механізмом для мирного врегулювання конфлікту на східній Україні, і ми закликаємо сторони виконувати всі елементи цих угод», – заявила напередодні під час засідання Ради Безпеки Організації Об'єднаних Націй заступник Генсекретаря ООН з політичних питань і питань миробудівництва Розмарі Дікарло.

На сьогодні партія «Опозиційна платформа – За життя» – єдина політична сила в Україні, яка пропонує конкретні кроки для виходу з кризи на Сході країни. Розроблений і представлений широкій громадськості План-концепція врегулювання кризи на Південному Сході України повністю відповідає Мінським угодами та є ефективним інструментом для досягнення миру в Україні. Він являє собою послідовний комплекс кроків, реалізація яких дозволить провести мирну реінтеграцію Донбасу і зберегти єдність України.

Зокрема, ми пропонуємо повертати не території, а людей, забезпечивши їхню безпеку. Для цього необхідне ухвалення закону про амністію учасників подій на Донбасі.

Планом-концепцією передбачене надання широкої автономії цим територіям в суворій відповідності до чинної Конституції України та створення особливої економічної зони, що дозволило би регіонам розвиватися і відновити зруйновану інфраструктуру. Для цього також необхідне ухвалення низки законів, зокрема закону про вибори в ОРДЛО, і внесення змін до Конституції України.

План-концепція партії «Опозиційна платформа – За життя» містить конкретні пропозиції, що дозволяють припинити війну на Сході України. Ми вимагаємо від влади дослухатися до озвучених пропозицій і зробити конкретні кроки для відновлення миру. Ми закликаємо всі політичні сили в парламенті об'єднатися навколо питання повернення Донбасу в Україну, а України на Донбас, підтримати необхідні законодавчі зміни і сприяти подальшому мирному розвитку цих територій у складі України.

Ми стоїмо на позиціях чіткого виконання «Комплексу заходів...», підписаного у Мінську 12 лютого 2015 року, і закликаємо до якнайшвидшого врегулювання ситуації на Донбасі заради миру і процвітання всієї України.

 

Віктор Медведчук,

голова Політради партії

«Опозиційна платформа – За життя»

Опубліковано: 13 лютого 2021
×
Приєднатися