Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Рішення КСУ щодо «судової реформи» не дозволило зробити Верховний Суд ручним

Рішення Конституційного Суду України, який визнав незаконною ліквідацію Верховного Суду України як найвищого судового органу, ставить хрест на спробах влади зробити правосуддя в Україні кишеньковим.

Хочу висловити глибоку повагу суддям Конституційного Суду України, які встали на захист незалежної судової системи. У них вистачило об'єктивності та мужності, щоб, діючи відповідно до Основного Закону України, не піддаючись тиску з боку влади, прийняти обґрунтоване рішення і зупинити правове свавілля ‒ не дозволити перетворити вищу судову інстанцію на кишеньковий суд можновладців, на інструмент з обслуговування політичних інтересів.

І хоча Конституційний Суд України не усунув саму проблему через відсутність у нього на це повноважень, а лише вказав, що має зробити законодавець, таке рішення зупиняє правове беззаконня.

Я твердо переконаний: головною перешкодою для злочинного свавілля влади є незалежна судова система, що забезпечує верховенство права в державі. Саме тому всі свої зусилля можновладці спрямовували й надалі спрямовують на її знищення. Так звана судова реформа Порошенка 2016 року, як і псевдореформа Зеленського, спрямована на скорочення чисельності суддів Верховного Суду (нагадаю, цю ініціативу піддали жорсткій критиці експерти Венеціанської комісії), переслідували єдину мету: зробити судову систему ручною, керованою й такою, що спрямовується з владних кабінетів.

Партія «Опозиційна платформа ‒ За життя» підтримуватиме зміни до законодавства, спрямовані на те, щоб Верховний Суд був незалежною найвищою судовою інстанцією в країні. Тому що без цього неможливий розвиток України як правової, демократичної держави.

 

Віктор Медведчук,

голова Політради партії

«Опозиційна платформа ‒ За життя»

Опубліковано: 26 лютого 2020
×
Приєднатися