Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Ренат Кузьмін вимагає від генпрокурора почати розслідування кримінальних злочинів керівництва СБУ через перешкоджання діяльності партії

Народний депутат від партії «Опозиційна платформа – За життя» Ренат Кузьмін звернувся до Генерального прокурора України Рябошапки Р. Г. із заявою про притягнення до кримінальної відповідальності керівництва Служби безпеки України через незаконне втручання в діяльність народних депутатів. Ренат Кузьмін вимагає внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про вчинення кримінальних злочинів, передбачених статтями 14, 170, 182, 344, 356, 365, 371 КК України.

Низкою ЗМІ було оприлюднено документ, яким відділу ДЗНД Служби безпеки України пропонується встановити зв'язки, спосіб життя, місце проживання та контакти народних депутатів від партії «Опозиційна платформа – За життя» Медведчука В. В., Шуфрича Н. І., Козака Т. Р., Німченка В. І., Загороднього Ю. І., Колтуновича О. С., Волошина О. А., Дунаєва С. В., Столара В. М., Абрамовича І. О., Приходько Н. І., Пономарьова О. С.

Ренат Кузьмін підкреслює, що збір і використання конфіденційної інформації про особу є способом впливу на її діяльність і рішення, а у цьому разі – впливом на народного депутата з метою втручання у його діяльність. Згідно зі статтею 80 Конституції України народним депутатам гарантується депутатська недоторканність, а частина третя статті 482 КПК передбачає, що порушення таємниці листування народного депутата України, його телефонних розмов, застосування інших, в тому числі негласних, слідчих дій, що відповідно до закону обмежують права і свободи народного депутата, можливо лише у разі, якщо Верховна Рада надала згоду на притягнення депутата до кримінальної відповідальності.

Указані депутати не є фігурантами кримінальних справ, їм не повідомлялося про підозру, і щодо них Верховна Рада не надавала дозволу на притягнення до кримінальної відповідальності. Отже, здійснення щодо них будь-яких оперативно-розшукових дій є незаконним і містить ознаки кримінальних злочинів.

Крім того, залучення представниками Служби безпеки України праворадикальних організацій для перешкоджання законній діяльності «Опозиційної платформи – За життя» має кваліфікуючі ознаки злочину, передбаченого статтею 170 КК України.

Проти представників «Опозиційної платформи – За життя» та членів їхніх сімей ведеться політичне переслідування, яке здійснюється силовими структурами та праворадикальними організаціями, що співпрацюють з ними.

 

Партія «Опозиційна платформа – За життя»

Опубліковано: 16 листопада 2019
×
Приєднатися