Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Провал переговорів у Берліні – закономірний результат брехні та маніпуляцій української влади

Спроба Зеленського і його оточення провести чергову «зустріч заради зустрічі» без виконання домовленостей, досягнутих 9 грудня в Парижі на зустрічі лідерів держав «нормандської четвірки», призвела до гучного провалу.

Цілком очевидно, що зрив цих переговорів стався з вини української сторони, а саме – через систематичну брехню, маніпуляції та перекручування.

10 вересня офіційний Київ зірвав інспекцію біля населеного пункту Шуми через «постійні зміни запитів російської сторони». Але в документах, опублікованих ЗМІ за підсумками зустрічі у Берліні, є лише одна вимога: «До 18 вересня 2020 року виконання рішень ТКГ від 09 вересня 2020 року про спільне з представниками ОРДЛО в СЦКК обстеження інженерних укріплень Збройних сил України в районі населеного пункту Шуми». Отже, задля зриву інспекції, яка має ключове значення для збереження перемир'я, українська влада пішла на відверту брехню.

У Донецьку фантазіями називають і заяви про те, що досягнута домовленість про обмін утримуваними особами у форматі «100 на 100». У ОРДО підкреслюють, що обмін дійсно обговорюється контактною групою, але він блокується з боку України.

Позиція представників ОРДЛО категорична і безапеляційна: прогрес у переговорах щодо Донбасу, зокрема щодо нового обміну утримуваними особами, неможливий без перегляду Києвом постанови про місцеві вибори, прийнятої 15 липня. У ОРДО заявили: «Київ як і раніше не скасував постанови Верховної Ради про місцеві вибори, пункт четвертий якої суперечить Мінським угодам. Хоча ми регулярно, буквально за кожної нагоди спілкування в рамках Контактної групи, вказуємо представникам України на нашу принципову позицію: без скасування або внесення поправок до цієї постанови, задля усунення суперечності Мінським домовленостям, неможливий прогрес у жодному напрямку роботи відповідно до цих самих Мінських домовленостей».

Але куди цинічнішою виявилася чергова брехлива заява, яка прозвучала під час офіційного візиту Президента Зеленського до Австрії, про те, що всі лідери країн «нормандського формату» підтверджують готовність до зустрічі. Реакція російської сторони не змусила себе чекати – у МЗС РФ слова Зеленського дипломатично назвали неправдою. «Я скажу, що це неправда. І на переговорах радників і політрадників у Берліні минулої п'ятниці Дмитро Миколайович Козак чітко сказав, що підстав для проведення нового саміту поки немає», – заявив заступник глави МЗС РФ Андрій Руденко.

Зважаючи на систематичну дезінформацію з боку Зеленського і його оточення щодо учасників переговорів у «нормандському форматі», вже не можна говорити щодо простої відсутності політичної волі. Йдеться про цинічний, спланований обман, направлений на затягування ситуації та збереження своєї влади.

Прямим доказом цього є оприлюднений ЗМІ документ про підсумки наради у Берліні 11 вересня – «Спільні узгоджені підсумки наради радників N4, уповноважених представників міністерств закордонних справ N4 і представників ОБСЄ». З огляду на те, що жоден із наріжних принципів, про які говорить офіційний Київ, включаючи негайні заходи щодо стабілізації ситуації в зоні конфлікту, не був погоджений, можна стверджувати, що вина за провал переговорів у Берліні повністю лежить на українській стороні, а влада цинічно бреше своїм громадянам як щодо процесу переговорів, так і про їх підсумки.

«Опозиційна платформа – За життя» заявляє, що домовленості, замішані на брехні і маніпуляціях, не можуть принести мир у нашу країну. Це все краще розуміють учасники «нормандського формату», які відмовляються підтримувати окремі пропозиції української сторони і які вимагають визначення конкретних строків.

Заявляємо, що численні систематичні брехливі заяви Зеленського і його оточення не відповідають національним інтересам України та свідчать про умисний зрив процесу мирного врегулювання на Сході України.

Ми закликаємо громадян України не давати політичним брехунам своєї підтримки, продемонструвати світовій спільноті, що народ України не має нічого спільного з цими маніпуляторами і фальсифікаторами, які обдурили очікування Українського народу, які нічого не роблять для припинення конфлікту на Сході України, які позбавляють українських громадян їхніх конституційних прав і які танцюють під дудку своїх вчорашніх опонентів та противників.

 

Партія «Опозиційна платформа – За життя»

Опубліковано: 16 вересня 2020
×
Приєднатися